Lillard ötvenese a fordításért

Parádés izgalmak után nyert a Portland a New Orleans ellen szerda hajnalban. Damian Lillardék az utolsó negyed derekán 17 ponttal égtek (100:117), de egy 16:0-s futással percek alatt visszajöttek a meccsbe (116:117). Az utolsó percre fordulva viszont ismét a Pelicansnak állt a zászló (118:122), ám a vendégek hibáinak és a TrailBlazers jó védelmének köszönhetően a házigazda az idegtépő végjátékban, Lillard büntetőivel fordított, egyetlen másodperccel az órán. A New Orleans másodéves fenoménje, Zion Williamson (28) ennyi idő alatt is dobhatott még a győzelemért, de a labda lejött a gyűrűről. Lillard szezoncsúcsot jelentő 50 pontnál állt meg, és 10 gólpasszt is kiosztott.

NBA, alapszakasz: Boston–Utah 109:117, Chicago–Oklahoma 123:102, Houston–Atlanta 107:119, Miami–Cleveland 113:98, Philadelphia–New York 99:96, Portland–New Orleans 125:124, LA Lakers–Minnesota 137:121.

EURÓPAI POROND

Egyre feljebb a Zvezda

A 14. fordulóból elmaradt mérkőzésének pótlása után már a 2. helyen áll a regionális ABA-liga tabelláján a Crvena zvezda. A piros-fehérek rendkívül simán, a 25 pontos Loyd vezetésével 85:63-ra verték a Cibonát, amivel 17/2-re javították mutatójukat.

Euroliga, pótlás a 23. fordulóból: Makkabi–Efes 66:90. Az élcsoport (29 forduló után): Barcelona 42, Efes és Milano 38, CSZKA (–1) és Bayern 36 pont stb. ABA-liga, elmaradt mérkőzések pótlása: Zadar–Budućnost 62:76, Crvena zvezda–Cibona 85:63. Az élcsoport (21 forduló után): Mornar 38, Crvena zvezda (–2) és Igokea (–1) 36, Budućnost (–2) és Mega 35 pont stb.