Federer meccslabdáról veszített

Elmaradt Dohában a rotterdami döntő visszavágója, mert Fucsovics Márton sérültet jelentett, és visszalépett. Az orosz Andrej Rubljov ezzel ATP-csúcsot döntött, hisz a nyílt tenisz korszakában először fordult elő, hogy bárki is játék nélkül jutott be az elődöntőbe. Rubljov a rajton erőnyerő volt, majd Richard Gasquet és Fucsovics is feladták a meccset. A magyar játékos vigasza, hogy Dubajban több visszalépő van, így selejtező nélkül került táblára.

Roger Federer dohai visszatérése két mérkőzés erejéig tartott. A volt világelsőnek meccslabdája volt a grúz Nikoloz Baszilasvili ellen, aki nagy tenyeressel hárított, majd pazar hajrával fordított. A vereség után Federer visszalépett a jövő heti dubaji tornától, korábban pedig jelezte, hogy Miamiba sem utazik. Kiesett Dominic Thiem és Denis Shapovalov is. Előbbi veresége nem meglepetés, hisz öt meccsen eddig csak egyszer győzte le Roberto Bautistát.

SANTIAGO. – A férfitorna 2. fordulójában: Galan–Andujar 6:1, 7:6, Garin–Tabilo 6:2, 6:2, Carballes–J. M. Cerundolo 6:2, 6:0, Varillas–Coria 6:4, 7:6.
DOHA. – A férfitorna negyeddöntőjében: Rubljov–Fucsovics – küzdelem nélkül, Baszilasvili–Federer 3:6, 6:1, 7:5, Bautista–Thiem 7:6, 2:6, 6:4, Fritz–Shapovalov 5:7, 6:3, 7:5.
MARSEILLE. – A férfitorna 2. fordulójában: Medvegyev–Geraszimov 6:4, 6:2, Cicipasz–Pouille 6:2, 6:3, Rinderknech–Davidovich 3:6, 6:1, 6:2, Herbert–Norrie 6:3, 6:4.
DUBAJ. – A női torna negyeddöntőjében: Mertens–Pegula 5:7, 7:5, 6:0, Teichmann–Gauff 6:3, 6:3, Krejčíková–Potapova 6:0, 6:2, Muguruza–Szabalenka 3:6, 6:3, 6:2.
GUADALAJARA. – A női torna negyeddöntőjében: Cocciaretto–Davis 6:3, 6:0, Sorribes–Sharma 6:3, 6:3, Bouchard–McNally 6:4, 6:3, Bouzková–Schmiedlová 6:4, 6:2.