AMERIKAI FUTBALL – LV. SUPER BOWL

Tampában bejött a Brady-faktor

Hétfő hajnalban játszották a tengerentúli profi amerikaifutball-liga (NFL) nagydöntőjét, az LV. Super Bowlt. A Tampában, mintegy 25 ezer néző előtt rendezett sportági csúcseseményen a – nem tervezett módon – hazai stadionban fellépő Buccaneers és a bajnoki címvédő Kansas City Chiefs mérkőzött meg egymással, és az ütközet a csapatokat fémjelző irányítók tekintetében generációs csata is volt: a Tampához a szezon előtt igazolt át húsz New England-i idény és hat SB-győzelem után a 43 éves Tom Brady, míg a túloldalon a jövő csillaga, a 25 éves Patrick Mahomes vezényelte a támadásokat.

Az első pontszerző akciót a Chiefs teljesítette, igaz, csak egy Harrison Butker-mezőnygólig jutott (0:3), ám még az első negyed végén touchdownnal válaszolt a Buccaneers: Brady a Patriotstól vele érkező Rob Gronkowskit találta meg passzával (7:3). A következő Mahomes vezette támadást a Tampa visszaverte, Brady pedig a második negyed derekán másodszor is Gronkowskival teljesített egy TD-t (14:3). A válasz ismét Butker rúgása révén érkezett (14:6), a nagyszünet (amelyben The Weeknd szórakoztatta a nagyérdeműt) előtt pedig komoly bajba került a Chiefs, amikor Brady harmadik TD-jét passzolta Antonio Brownnak (21:6). A második félidő elején ismét Butker faragott a hátrányon (21:9), de a túloldalon Leonard Fournette 30 yardos TD-futása után (28:9) érezhető volt, hogy kezd eldőlni a találkozó. A következő sikertelen kansasi támadás után Ryan Succop tampai rúgó volt a következő pontszerző (31:9), és mint a pont nélküli utolsó negyed után kiderült, a végeredményt is ezzel állította be. A Buccaneers 2002 után második Super Bowl-győzelmét aratta, az MVP-nek megválasztott Brady tizedik nagydöntőjéből hetedszer hagyta el diadalmasan a pályát.

Az elnyűhetetlen Tom Brady első tampai szezonjában Super Bowl-győzelemig vezette a Buccaneerst (Fotó: Beta/AP)

Végeredmény, LV. Super Bowl: Tampa Bay Buccaneers–Kansas City Chiefs 31:9.