KÜLFÖLDI LABDARÚGÁS

Hullámvölgyben a Liverpool

1984 óta először nem tudott három egymást követő hazai bajnokiján gólt szerezni a Liverpool. A Jürgen Klopp vezette csapat hullámvölgybe ért: a Brighton elleni minimális, 1:0-s vereséget követően már a dobogóról is lecsúszott a címvédő. Az éllovas Manchester City eközben tartja előnyét a tabellán, még úgy is, hogy egy meccsel kevesebbet játszott riválisainál.

A spanyol Király-kupában a Granada két percre volt a továbbjutástól, de a Barcelona 0:2-ről állt fel a hajrában, a hosszabbításban Griezmann közreműködésével 5:3-ra nyertek a katalánok.

Érdekesebb eredmények, angol bajnokság, a 22. fordulóban: Burnley–Manchester City 0:2, Fulham–Leicester 0:2, Liverpool–Brighton 0:1. Az élcsoport: Manchester City (–1) 47, Manchester United 44, Leicester 42 pont stb. Francia bajnokság, a 23. fordulóban: Bordeaux–Lille 0:3, Dijon–Lyon 0:1, Monaco–Nice 2:1, PSG–Nimes 3:0. Az élcsoport: Lille 51, Lyon 49, PSG 48 pont stb. NB I., a 19. fordulóban: Puskás Akadémia–Diósgyőr 2:0, Honvéd–Paks 1:1, Újpest–Ferencváros 0:4. Az élcsoport: Ferencváros 46, Fehérvár 33, Puskás Akadémia 30 pont stb. Német kupa, nyolcaddöntő: Leipzig–Bochum 4:0, Wolfsburg–Schalke 1:0, Stuttgart–Borussia (M) 1:2. Olasz kupa, elődöntő: Napoli–Atalanta 0:0. Spanyol Király-kupa, negyeddöntő: Levante–Villarreal 0:0 (h. u. 1:0), Granada–Barcelona 2:2 (h. u. 3:5).