FÉRFI BL

A Kiel negyedik titulusa

Meglepetésre a Kiel győzelmével ért véget a 2019/20-as BL – a járványhelyzet miatt jócskán eltolódott – négyes döntője. A német csapat a kölni Lanxess Arénában rendezett minitornán előbb a Veszprémet múlta felül az elődöntőben, a fináléban pedig a vaskos favoritnak tartott Barcelonát verte viszonylag simán, 33:28 arányban. A Kiel már az első félidő túlnyomó részében néhány gólos előnyt birtokolt, a nagyszünetben 19:16 állt az eredményjelzőn. A második félidő korai szakaszában a katalánok két alkalommal tudtak kétgólos hátrányra felzárkózni (19:17, 21:19), de ezeket leszámítva sosem tudtak igazán lőtávolon belül maradni. A mérkőzésen Aleix Gómez, a Barca játékosa volt a legeredményesebb 10 találattal, a bajnok soraiból Niclas Ekberg (8) és Sonder Sagosen (7) emelkedett ki.

A bronzmérkőzésen a Veszprém negyedóráig volt előnyben a PSG-vel szemben. David Davis legénysége utoljára 7:6-nál vezetett, de a francia gárda ezután átvette a kezdeményezést, már 14:11-es előnnyel ment a pihenőre, a meccs végéig pedig további 2 góllal növelte a különbséget (26:31). Davisnek némi vigaszt nyújthatott, hogy a szezon legjobb edzőjének választották meg. A legjobb játékos (MVP) egyébként Hendrik Pekeler (Kiel), a teljes szezon gólkirálya pedig Ekberg lett 85 góllal. A szezon álomcsapatát még júniusban hozták nyilvánosságra, ebben Ekberg mellett Niklas Landin (kapus, Kiel), Alex Dujsabajev (Kielce), Mikkel Hansen (PSG), Sagosen, Manuel Štrlek (Veszprém) és a magyar Bánhidi Bence (Veszprém) kapott helyet.

Férfi BL, négyes döntő, bronzmérkőzés: Veszprém–PSG 26:31. Döntő: Kiel–Barcelona 33:28.