Makulátlan soproniak

Négyből negyedik mérkőzését is megnyerte – ismét a Galatasaray ellen, 70:58-ra – a női Euroliga D csoportjában a Sopron, amivel matematikailag is bebiztosította továbbjutását a kvartettből az elittorna negyeddöntőjébe. Gáspár Dávid együttese a 24:13-ra lehozott második negyeddel döntötte el a találkozót, a második félidőben már nem történtek izgalmak a találkozó kimenetelét illetően. A meccs legjobbja a 16 pontos amerikai–magyar Gabby Williamsvolt a győztes soraiból.

A férfiaknál ismét dupla fordulót játszanak a héten, a csütörtök esti program legnagyobb diadalát a Žalgiris könyvelte el, amely ezen a szinten ritkán látott különbséggel, 37 ponttal gázolt át a Fenerbahçén.

Női Euroliga, D csoport, 4. forduló: Galatasaray–Sopron 58:70. A sorrend: Sopron 8, Landes (–2) 3, Bourges (–2) és Galatasaray (–2) 2 pont. Euroliga, a 15. fordulóban: Efes–Milano 69:72, Žalgiris–Fenerbahçe 99:62, Panathinaikosz–Alba 92:69. Az élcsoport: Barcelona és CSZKA 22, Real Madrid, Bayern, Milano és Valencia 18 pont stb.

Hosszabbításban kapott ki a Dallas

Pontgazdag mérkőzésen maradt alul a Dallas a Minnesotával szemben a tengerentúli elitliga előszezonjában, a Mavericks az utolsó negyedben meglévő 18 pontos előnyt (103:85) hagyta kicsúszni a kezéből (114:114, hosszabbítás után 127:129). A két legjobb Dončić, illetve Towns volt (20-20), Marjanović 6 pontot írt be. A játéknapon a szerbek közül Nemanja Bjelicának volt a legjobb napja (10 pont, 8 lepattanó) a Golden State ellen. A Milwaukeeból a szezonrajt előtt Atlantába cserélt Bogdan Bogdanović 9 pontot írt be a Hawks mezében a Memphis parkettjén.

NBA, előszezon: Orlando–Charlotte 115:123, Washington–Detroit 86:97, Houston–San Antonio 128:106, Memphis–Atlanta 128:106, Dallas–Minnesota 114:114, h. u 127:129, Sacramento–Golden State 105:113, LA Clippers–Utah 105:125.