NB I.

Heister bombája döntött

Boli helyzete a Honvéd kapuja előtt (Fotó: MTI)

Ígéretesen kezdődött a Honvéd–Ferencváros rangadó, Uzuni már az első percekben veszélyeztette a kispesti kaput, a másik oldalon pedig Ugrai került helyzetbe. Az idő múlásával azonban kissé ellaposodott a találkozó, főként a zöld-fehérek irányították a játékot, de komolyabb gólszerzési lehetőséget ők sem tudtak kialakítani. A félidő közepén egy szögletet követően Heister mintegy 17 méterről leadott bivalyerős lövéssel megszerezte a vezetést a címvédőnek. A játék képe a szünetig nem sokat változott, a kispestieket láthatóan megfogta a bekapott gól. A második félidőben veszélyesebbek voltak a kispestiek, sőt, Ugrai könnyedén egyenlíthetett volna, ám Dibusz remek védéssel megőrizte csapata előnyét. A későbbikben az eredmény már nem változott, így összességében elmondhatjuk, bár nem játszott jól a Ferencváros, ezen a találkozón ez a visszafogott teljesítmény is elegendőnek bizonyult a győzelemhez.

Nem kezdődött jól Pintér Attila visszatérése a Mezőkövesd kispadjára. Bár a Mezőkövesd–MTK mérkőzés első negyedórájában nagy erőbevetéssel küzdöttek a hazaiak, lelkesedésüknek gyorsan véget vetett Ikenne-King, aki Szappanos kapus óriási hibáját kihasználva előnyhöz juttatta a fővárosiakat. Ezt követően a kövesdiek hitehagyottakká váltak, és nem tudtak komolyabb helyzetet kidolgozni. Az MTK a második félidőben magabiztosan őrizte előnyét, és végül megérdemelten tért haza három ponttal.

A Puskás Akadémia–Budafok találkozón a felcsútiak jó játékkal könnyedén győzték le az újonc csapatot. Érdekesnek ígérkezett a Kisvárda–Paks mérkőzés, hiszen a fordulót megelőzően mindkét csapat dobogós helyen állt. A csapatok igazolták jó formájukat, gólgazdag, látványos játékot hozott az összecsapás, amelyet a várdaiak nyertek meg.

A 11. forduló: Honvéd–Ferencváros 0:1 (Heister 27.), Mezőkövesd–MTK 0:1 (Ikenne-King 20.), Puskás Akadémia–Budafok 3:0 (Knežević 39., Mance 58. és 72.), Kisvárda–Paks 3:1 (Bumba 18., Navratil 44., Jelena 86., illetve Rubus 31. (öngól)).