NŐI EB-SELEJTEZŐ

Magabiztos szerb lányok

Sima győzelemmel folytatta egyéves szünet után a jövő évi női Európa-bajnokság selejtezőjét Szerbia válogatottja, a lányok az E csoport harmadik fordulójában 82:71 arányban diadalmaskodtak Litvániában. Marina Maljković tanítványai a második negyedben alapozták meg a sikert, amikor egy remekbe szabott, 23:2-es futással 20 pont körüli különbséget alakítottak ki (18:37), ami után a házigazdának nem volt esélye a fordításra. A meccs legjobbja a 19 pontos Aleksandra Crvendakić volt a győztes soraiból. A szerbek hibátlan mérleggel vezetik az E csoportot, a következő meccset ma 16 órától játsszák Törökországban.

A H csoportban szereplő magyarok ma 18 órától fogadják Hollandiát, a csapat két meccs után felemás mérleggel áll.

Női Eb-selejtező, 3. forduló, E csoport: Litvánia–Szerbia 71:82. A sorrend: Szerbia 6, Litvánia 4, Törökország (–1) 3, Albánia (–1) 2 pont.

EUROLIGA

Menetel a Barca

Ezen a szinten ritkán látható kiütést mutatott be a Barcelona az Euroliga 8. játéknapján, a gránátvörös-kékek a 2017-es bajnok Fenerbahçét 42 pontos különbséggel, 97:55 arányban múlták felül. A magyar Hanga Ádámot is foglalkoztató gárda minden negyedet 10 pont körüli különbséggel nyert meg, és teljesen lemosta a parkettről a jó nevű ellenfelet. A meccs legjobbja a 25 pontos Kyle Kuric volt, Hanga 14 percet játszott, ami alatt 2 pontot szerzett.

Euroliga, a 8. fordulóban: CSZKA–Baskonia 89:86, Olimpiakosz–Alba 75:71, Makkabi–Žalgiris 85:57, Barcelona–Fenerbahçe 97:55. Az élcsoport: Barcelona 14, Bayern (–1), Olimpiakosz, CSZKA és Žalgiris 10 pont stb.