Isael volt a főszereplő

A vasárnap délutáni Ferencváros–Puskás Akadémia találkozót kétségkívül Isael szereplése határozta meg. A Ferencváros légiósa a 4. percben nagyot hibázott egy felcsúti szögletnél, és figyelmetlenségét kihasználva João Nunes vezetéshez juttatta a vendégeket. A gólt követően magához ragadta a mérkőzés irányítását a zöld-fehér alakulat, a vendégek kisebb-nagyobb szabálytalanságokkal igyekezték tördelni a játékot, és ha lehetőségük adódott, ellentámadást vezettek. Ferencvárosi részről főként Zubkov próbálkozott az első fél órában, de lövéseiből hiányzott a pontosság és az erő. Amikor már úgy tűnt, hogy a felcsútiak a szünetig meg tudják őrizni előnyüket, a Fradi egy tetszetős támadást vezetett, Nguen remekül passzolt Isaelhez, aki három vendégvédő között betalált a hálóba. A második félidő elején a brazil támadó megszerezte második gólját, ezúttal Uzoni hozta kihagyhatatlan helyzetbe. Bár a hátralévő időben több veszélyes támadást vezetett a Puskás Akadémia, egyenlítenie nem sikerült, így a hazaiak győzelmükkel az első helyre léptek fel.

A 6. forduló: MTK–Budafok 1:2 (Miovszki 75., illetve Skribek 10., Ihrig-Farkas 88.), Mezőkövsed–Kisvárda 1:2 (Ene 90. (öngól), illetve, Simović 5., Navrátil 14.), Diósgyőr–Paks 1:2 (Molnár Gábor 49., illetve Windecker 45+1., Szakály 91.), Zalaegerszeg–Honvéd 2:4 (Lešjak 72., Koszta 95., illetve Tamás 7., Szendrei 29., Balogh 48., Traoré 86.), Ferencváros–Puskás Akadémia 2:1 (Isael 43. és 48., illetve João Nunes 4.). A Fehérvár–Újpest találkozó lapzárta után ért véget.