BAJNOKOK LIGÁJA

Elszalasztott lehetőség

A Ferencváros csapata 2:0-ra is vezetett Norvégiában a Molde ellen, végül csak 3:3-as döntetlent játszott idegenben a BL-selejtező utolsó, 4. fordulójában. Szerhij Rebrov együttesét vigasztalhatja, hogy a kvalifikáció rájátszásában már oda-vissza vágós rendszert alkalmaz az UEFA, így az idegenben lőtt gólok tekintetében felettébb jól állnak a Zöld Sasok.

A mérkőzés magyar szempontból idillien kezdődött: Boli már a 7. percben bevette az ellenfél kapuját. A félidőre egygólos Fradi-előnnyel vonultak el a csapatok, de a zöld-fehérek ezt követően is folytatták százszázalékos helyzetkihasználásukat. Az 52. percben Uzuni fejesével már 2:0 volt az állás. Jó kérdés, hogy ekkor mi történt a vendégekkel, mert szűk tíz perc leforgása alatt az addig meddő Molde egalizált, sőt a hajrában Ellingsen révén már 3:2 állt az eredményjelzőn a hazaiak javára. Az összecsapásnak akadt egy nem várt mellékszereplője is Del Cerro Grande spanyol játékvezető személyében, aki két tizenhatoson belüli kezezésnél is segítséget kapott a VAR-tól. A Ferencváros szempontjából kedvező ítéletek születtek, hiszen a Molde együttese nem kapott tizenegyest, a Fradi viszont igen. A két eset vitatható, de magyarázható azzal, hogy a Fradi-játékosnak a teste előtt volt a labda, ráadásul a váll környékén találta el a játékszer, míg a norvégoknál egy test mellett elsuhanó labda ívét változtatta meg a kezezés. A büntetőt Haratyin a 87. minutumban higgadtan értékesítette, kialakítva a 3:3-as végeredményt.

A visszavágót szeptember 29-én, jövő kedden rendezik a Groupama Arénában.

BL-selejtező, 4. forduló, 1. mérkőzés: Molde–Ferencváros 3:3, Gent–Dinamo (K) 1:2, Olimpiakosz–Omonia 2:0.