Györe 0:4-ről fordított!

Györe László három játszmában győzte le Albert Ramost a kitzbüheli torna 1. fordulójában. A spanyol ellen ezzel 2:1-re alakította a mérlegét. Tavaly Ramost a Roland Garroson már legyőzte. Györe az első játszmát fölényesen, fél óra alatt, két breakkel nyerte meg. A második játszmában a nyolcadik játékig tartott az egyensúly, ekkor a balkezes spanyol váratlanul felülkerekedett, és egyenlített. A döntő szettben Ramos azonnal elnyerte Györe kezdőütését, de a második és harmadik breakkel sem döntötte el a mérkőzést. A zentai 0:4-ről fordított, és végül a rövidítésben nyert. Györe ma a 2. fordulóban a 19 éves olasz Jannik Sinnerrel játszik, akit tavaly Budapesten legyőzött.

Miomir Kecmanović a lehető legjobbkor játszott Kej Nisikorival. A híres japán sérülés és műtét miatt csaknem 14 teljes hónapot kihagyott, de Kitzbühelben 5:0-val kezdett a szerb ellen, aki a folytatásban felülkerekedett, és simán győzte le a teljes formájától még távol levő riválisát. Kecmanović ma az ausztrál Jordan Thompsonnal mérkőzik, akivel hibátlan 4:0 a mérlege.

A US Open férfi egyese elődöntőjének első párját a német Alexander Zverev és a spanyol Pablo Carreno alkotják. A német a simán elveszített első játszma után a másodikban breakhátrányból egyenlített, azután viszont papíron könnyen győzte le a horvát Borna Ćorićot. Carreno győzelme a kanadai Denis Shapovalov ellen nem kis meglepetés. A női negyeddöntő első két meccsén érvényesült a papírforma, Naomi Oszaka és Jennifer Brady meggyőző módon jutottak a négybe.

US Open, negyeddöntő, férfiak: Carreno–Shapovalov 3:6, 7:6, 7:6, 0:6, 6:3, A. Zverev–Ćorić 1:6, 7:6, 7:6, 6:3. Nők: Brady–Putinceva 6:3, 6:2, Oszaka–Rogers 6:3, 6:4.

KITZBÜHEL. – A férfitorna 1. fordulójában: Kecmanović–Nisikori 4:6, 6:4, 6:2, Györe–Ramos 6:1, 3:6, 7:6, Pella–Nisioka 6:3, 6:0, Hanfmann–Bublik 7:5, 6:2, Sinner–Kohlschreiber 6:3, 6:2.

ISZTAMBUL. – A női torna 1. fordulójában: Hercog–Cengiz 6:2, 6:3, Paolini–Vögele 6:1, 4:6, 6:3, Szasznovics–Dijasz 3:6, 7:5, 6:1, Van Uytvanck–Kužmová 6:3, 6:4, Bouchard–Tomova 6:2, 6:4.

PROSTĚJOV. – A challenger 2. fordulójában: Lehecka–Milojević 7:6, 6:3.

PRÁGA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Kolodziejová–Jović-Jakšić 7:6, 6:1.

TARVISIO. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Jani–Waltert 6:0, 6:3.

FIGUEIRA. – A női ITF-torna 1. fordulójában: Stollár–Szavinyih 6:3, 6:1.