Az Inter megtette a magáét

Romelu Lukaku fejjel és lábbal is betalált a Genoának (Fotó: Beta/AP)

Annak tudatában futott ki az Inter a Genoa otthonában a pályára, hogy ha vasárnap este a Juventus hazai pályán megveri a Sampdoriát, már biztosan nem tudják utolérni a Zebrákat, akik megszerzik sorozatban kilencedik Scudettójukat. Az Inter ennek ellenére komolyan vette a feladatot, hogy aztán ne rajta múljon a dolog, és a szurkolók a lehető legtovább bízhassanak a csodában. A kevesebb labdatartást felvállaló Nerazzurri először bő fél óra játék után mattolta a Genoa védelmét: Lukaku a hosszú kapufánál várta Biraghi pontos beadását, az erős fejes ellen Perin kapusnak esélye sem volt. A szünetben a minimális vendégelőnnyel fordultak a csapatok, majd a Genoa komoly mezőnyfölényt alakított ki, amelyből viszont kevés igazán veszélyes támadást tudott vezetni, míg az Inter az ellentámadásokra alapozott. Az Inter győzelmét bebiztosító gólra a 83. percig kellett várni, a jobb szélen elfutó Moses labdájára Alexis Sánchez érkezett, akinek közeli lövése a felső lécről vágódott a hálóba. A végeredmény a hosszabbításban alakult ki, a becsületgólért hajtó Genoa a félpályánál vesztett labdát, amellyel Lukaku a jobb oldalon egyenesen a tizenhatosba robogott, ahol átfűzte magát a szétesett védelmen, majd közelről a kapuba lőtt.

Milánóban nem bírtak el egymással a Milan és az Atalanta. Calhanoglu a 14. percben szenzációs, balról, éles szögből elvégzett szabadrúgással szerezte meg a vezetést a Rossonerinek, ám Zapata még az első félidőben egyenlített, a folytatásban pedig nem született több gól. A kupagyőztes Napoli 2:0-ra verte a Sassuolót, így lehet, hogy alanyi jogon is odaér az Európa-ligát érő hatodik helyre, ám természetesen enélkül is ott lenne a második számú európai tornán.

Olasz bajnokság, a 36. fordulóban: Milan–Atalanta 1:1, Brescia–Parma 1:2, Genoa–Inter 0:3, Napoli–Sassuolo 2:0.