Harden és Dončić ugyanott folytatja

Bár két meccsből még korai komoly következtetéseket levonni, úgy tűnik, James Harden formájában nem okozott törést a hosszú kényszerszünet. A Houston pontgyárosa a Toronto elleni vesztes, még csak 40 perces felkészülési meccsen 24 pontig jutott, míg legutóbb, a Memphis ellen – már 48 perces formátumban – 31 ponttal vezette győzelemre a Rocketset, a szakállkirály 9 felemelt triplájából 5 került a helyére.

Nem bírt el az Indianával a Dallas, bár Luka Dončićék az utolsó percekig partiban voltak. A szlovén zseninek 24 percre volt szüksége, hogy egyetlen assziszt híján tripla-duplát hozzon össze (20-11-9). Boban Marjanović mintegy 15 percet kapott, a szerb óriás ezalatt 11 pontot és 6 lepattanót írt be. Az Oklahoma hatalmas fordítást mutatott be a Philadelphia ellen, a Thunder három perccel a harmadik negyed vége előtt még 24-gyel égett (57:81), végül mégis nyert.

NBA, felkészülési mérkőzések: Oklahoma–Philadelphia 102:97, Boston–Phoenix 117:103, Dallas–Indiana 111:118, Toronto–Portland 110:104, Memphis–Houston 104:119.