Bajnok a Real Madrid!

Két év Barcelona-uralom után újra felült Spanyolország trónjára a Real Madrid, miután a La Liga utolsó előtti fordulójában hazai gyepen 2:1-re verte a Villarrealt, és az utolsó játéknapra nézve behozhatatlan előnyre tett szert a katalánok előtt. Zinédine Zidane csapata tisztában volt vele, hogy győzelme esetén a Barcelona eredményétől függetlenül magasba emelheti a trófeát, és ehhez mérten is vágott neki a meccsnek. A Királyi Gárda nyomása először a 29. percben eredményezett gólt, amikor egy félkontra végén Benzema értékesítette Modrić tökéletes ütemű kiugratását. Ezt követően kiegyenlítettebbé vált a játék, de újabb találat egészen az utolsó negyedóráig nem született. A 74. percben aztán Chakla vitatható körülmények között buktatta a tizenhatosba törő Ramost, Hernandez spori mindenesetre befújta a tizenegyest, amelyet Benzema precízen értékesített (77.). A Sárga Tengeralattjáró veszélyes támadásai a 83. percben fizetődtek ki, Iborra gyönyörű fejessel hálálta meg Mario Gaspar tökéletes jobb oldali beívelését, de a Villarreal nem tudott egyenlíteni, sőt, majdnem súlyosabb lett veresége, de Asensio hosszabbításban lőtt gólját les miatt elvették. A Real Madrid 2:1-es győzelme a csapat 34. spanyol bajnoki címét jelentette.

A Barcelona a ráadás 4. percében bekapott góllal a Camp Nouban kapott ki az Osasunától, de a madridiak győzelme miatt ennek vajmi kevés jelentősége lett. A vasárnapi utolsó fordulóra maradt a kérdés, hogy a Valencia vagy a Granada be tudja-e verekedni magát az európai pozíciók valamelyikére, illetve hogy a kiesés elől menekülő Leganés bent marad-e az első osztályban. Ehhez az kell, hogy legyűrje a bajnokot, és a Celta ne nyerjen a sereghajtó Espanyol otthonában.

Angliában a Manchester United és a Leicester győzelmével továbbra is nyitott, hogy melyik csapat marad le a BL-ről. A Serie A-ban az Inter a SPAL otthonában aratott kiütéses sikerrel vette át a második helyet.

Angol bajnokság, a 36. fordulóban: Everton–Aston Villa 1:1, Leicester–Sheffield 2:0, Crystal Palace–Manchester United 0:2, Southampton–Brighton 1:1. Az élcsoport: Liverpool 93, Manchester City 75, Chelsea 63, Leicester ás Manchester United 62 pont stb.

Olasz bajnokság, a 33. fordulóban: Torino–Genoa 3:0, SPAL–Inter 0:4. Az élcsoport: Juventus 77, Inter 71, Atalanta 70, Lazio 69 pont stb.

Spanyol bajnokság, a 37. fordulóban: Eibar–Valladolid 3:1, Athletic Bilbao–Leganés 0:2, Barcelona–Osasuna 1:2, Betis–Alavés 1:2, Celta Vigo–Levante 2:3, Getafe–Atlético 0:2, Mallorca–Granada 1:2, Real Madrid–Villarreal 2:1, Sociedad–Sevilla 0:0, Valencia–Espanyol 1:0.