FA-KUPA

Négyből három vereség a ’Poolnak

Willian megviccelte a Vörösöket (Fotó: Beta/AP)

Alig két hete még mindenki a Liverpool fantasztikus meneteléséről és rekordhajszolásáról beszélt, az azóta eltelt időben azonban alaposan megváltozott Jürgen Kloppék helyzete, s utolsó négy meccsükből hármat elbuktak: a Vörösök hosszú idő után kikaptak a bajnokságban, az Atlético elleni BL-párharc első felvonásán alulmaradtak a madridiakkal szemben, kedden este pedig kiestek az angol FA-kupából. A ’Pool ellenfele Frank Lampard Chelsea-je volt. A találkozó 2:0-s londoni sikerrel zárult. A vészharangokat nem kell kongatni, hiszen a Liverpool kissé tartalékosan kezdett a kupa nyolcaddöntőjében, a jelentkező problémák pedig akár még jókor is jöhettek a német vezetőedzőnek. A Chelsea okos védekezéssel lezárta a szélső védők előtti területet, megakadályozva ezzel a beadásokat, támadásban pedig a gyors labdakihozatalra támaszkodva 4–2–4-es formációt rajzolt pályára. A mérkőzésen kulcsszerepet játszott Giroud, aki az egy az egy elleni párharcokban megbirkózott Van Dijkkal, valamint Barkley, aki kihasználta a francia támadó melletti területet. A legfeltűnőbb mégis az, hogy Klopp legénysége fejben fáradt el a kék londoniak otthonában. Willian a 13., Barkley a 64. percben lőtt távolról gólt Adrián kapujába: mindkétszer eladott labdára csaptak le Lampard fiai. A vendégek sokszor pontatlanok voltak, a másik oldalon ugyanakkor szükség mutatkozott Kepa bravúrjaira, mert amikor Origiék eljutottak a hazaiak kapujáig, gólhelyzetbe kerültek. A Chelsea-t dicséret illeti a jó meccselésért, Kloppnak pedig fel kell tüzelnie csapatát a jövő heti BL-visszavágóra. Az FA-kupa nyolcaddöntőjében a Sheffield a kétszer tizenöt perces ráadásban biztosította be továbbjutását a Reading ellen (2:1), a Newcastle pedig 3:2-vel felülmúlta a West Bromwichot.

Németországban a nemzeti kupa negyeddöntőjében a Bayern minimális arányban, 1:0-ra megverte a Schalkét, a negyedosztályú Saarbrücken pedig óriási meglepetésre kiejtette a Düsseldorfot, és 35 év után újra elődöntős. Több elemzőoldal is tízesre értékelte a kiscsapat kapusának teljesítményét, nem véletlenül: Danbiel Batz összesen öt tizenegyest védett a mérkőzésen!