Kings-csoda Minneapolisban

Bár a Sacramento idén igencsak sovány playoffreményeket biztosít szurkolóinak, arra azért nem lehet panasz, hogy izgalmak tekintetében mennyire szolgálja ki a nagyérdeműt. A Kings a Minnesota parkettjén a harmadik negyed derekán már 27 ponttal is égett (93:66), sőt, szűk hat perccel a dudaszó előtt is 20 fölött volt a Timbervolves előnye (108:86). Ezután azonban az elmúlt évek egyik leglátványosabb fordítását mutatták be a „Királyok”: a hátralévő játékidőt (5:42) egészen hihetetlen 33:11-es eredménnyel hozták le Bogdanovićék. Még az utolsó három percen belül is 17 volt a házigazda előnye; az NBA-ben 1996 óta egyszer sem álltak fel ekkora hátrányból ennyi idő alatt, a hasonló helyzetben lévő csapatok eddigi mérlege 0:8378 volt… A 119:119-es rendes játékidő utáni hosszabbításban a vendégek meglovagolták a lendületet, és megnyerték a meccset (129:133). A második félidőre belejövő Bogdan 11 pontot szerzett, fontos triplákat dobva a felzárkózás alatt, ahogy a statisztikai tabellát kitömő Nemanja Bjelica is (20 pont, 9 lepattanó, 8 gólpassz, 3 labdaszerzés, 2 blokk). A meccs legjobbja, Buddy Hield 9 triplát elsüllyesztve 42 pontnál állt meg.

SZERB FÉRFIVÁLOGATOTT

Kokoškov kijelölte szakmai stábját

Szerbia férfi kosárlabda-válogatottja hamarosan megkezdi a felkészülést a 2021-es cseh–grúz–német–olasz közös rendezésű kontinensviadalra. A Sasok az Eb-selejtezőn február 23-án Belgrádban Grúziát látják vendégül. A válogatott szövetségi kapitánya, Igor Kokoškov tegnap kijelölte a szakmai stábot, amely az elkövetkező időszakban a csapat mellett lesz. A stábban segédedzőként helyet kapott Dejan Milojević, Vladimir Jovanović és Jovica Antonić. Vladimir Koprivica erőnléti trénerként, Dragan Radovanović és Milan Mirković a csapat orvosaként, Dušan Sajić és Velibor Kosanović pedig fizioterapeutaként kíséri el az együttest. A nemzeti csapat igazgatója Nenad Krstić, a csapatmenedzser pedig Nebojša Ilić lesz.