NBA

Bjelica megállította a Dallast

Harmincpontos karriercsúcs-beállítással vezette győzelemre (110:106) Dallasban a Sacramentót Nemanja Bjelica. A Kings a Luka Dončić fémjelezte Mavericks ötmeccses győzelmi sorozatát állította meg, és a nyugati főcsoportban egy győzelemre megközelítette a rájátszást érő nyolcadik helyet. A 31 éves szerb erőcenter remek dobóformával kezdte a mérkőzést, rögtön az első negyedben két triplát és összesen 12 pontot rámolt be, majd a továbbiakban is kiegyensúlyozottan szállította a kosarakat, végül 4/7-es tripla- és 13/18-as mezőnymutatóval zárt. Bogdan Bogdanović a második félidőben jött bele, és 10 pontig jutott. A Dallas az utolsó negyedben jócskán faragott egy pillanatban 24 pontos hátrányából (52:76), Dončić 19. meccsén folytatta 20-5-5-ös sorozatát (27-7-8), Tim Hardaway 9 triplát, összesen 29 pontot dobott, de a Mavericks már nem tudott fordítani. A Sacramento sikerét Bjelica zsákolása biztosította be 3 másodperccel a dudaszó előtt.

Nikola Jokić tavalyi formáját kezdi mutatni, miután Bostonban 30 pontos idénycsúcsot jegyzett, és Brooklynban is csapata legjobbja volt (24-11-6), igaz, a Nuggets mindkét összecsapást elvesztette (108:95, illetve 105:102).