Jokićék bánták a Lakers javítását

105:96-ra verte a Denvert a Los Angeles Lakers a múlt éjjel legnagyobb NBA-derbijén. A nyugati főcsoport két éllovasának első idei találkozására a Nuggets otthonában, a Pepsi Centerben került sor, ahol LeBron Jamesék a Dallas elleni vereségből akartak felállni. A „taviak” jobban is kezdtek, és a nagyszünetre 11 pontos előnyt építettek ki (49:60). Jokić ez idáig mindössze egyetlen pontot szerzett, nem találva dobóformáját. A harmadik negyedben főleg Jamal Murray és Paul Millsap kosaraival a Denver visszazárkózott, sőt fordított is (72:71), de a periódust Anthony Davisék 13:4-es rohanással zárták (76:84). A Nuggets az utolsó percekre kemény védekezéssel újra visszaküzdötte magát a meccsbe (96:97), ám újabb fordításra már nem futotta az erőből. A pálya mindkét felén nagyot játszó Davis 25 ponttal és 10 lepattanóval zárt, James mérlege 25 pont, 9 assziszt, 6 lepattanó lett. A denveri kosarak javát Murray (22) és Millsap (21) szerezte, a második félidőre úgy-ahogy magára találó Jokić 13-5-8-as mutatóval fejezte be a rangadót.

Azt est legjobb egyéni teljesítményét James Harden szállította, de a Houston az ő 50 pontja és Westbrook tripla duplája (19-10-10) ellenére is kikapott San Antonióban (135:133). A Dončić-féle Dallas ezúttal New Orleansban győzött magabiztosan (97:118), a szlovén 33 pontja és 5 gólpassza mellé nem kevesebb, mint 18 lepattanót kapott el.