EB-SELEJTEZŐK

Wales túl erős volt

2:0-s vereséget szenvedett Walesben Magyarország az Európa-bajnoki selejtezők utolsó fordulójában, így nem jutott ki a jövő évi tornára, és az E csoport negyedik helyén zárt.

Gareth Bale-t nem tudta megállítani a magyar védelem (Fotó: MTI)

Wales a 15. percben szerezte meg a vezetést, miután Bale a jobb szélről tökéletesen adta be a labdát, amit Ramsey fejelt közvetlen közelről Gulácsi kapujába.

A második hazai gól ugyancsak Ramsey nevéhez fűződött, a Juventus sztárja a 47. percben egy szöglet utáni keveredésben öt méteren kapta meg a labdát, és nem hibázott.

Ryan Giggs együttese a sikerrel megszerezte a második helyet és biztosította Eb-részvételét.

A csoport másik meccsén Szlovákia 2:0-ra verte Azerbajdzsánt.

Magyarországnak még lesz esélye kijutni a kontinenstornára a márciusi Nemzetek Ligája-rájátszás során.

Eredmények, 10. forduló, E csoport: Wales–Magyarország 2:0, Szlovákia–Azerbajdzsán 2:0. A csoport végeredménye: Horvátország 17, Wales 14, Szlovákia 13, Magyarország 12, Azerbajdzsán 1 pont.