NŐI EB-SELEJTEZŐK

Győztes kezdet

59:56-ra verte Törökországot a szerb női kosárlabda-válogatott a 2021-es francia–spanyol rendezésű Európa-bajnokság selejtezőjének 1. fordulójában. Az E csoportban szereplő szerbek beváltották favorit szerepüket, igaz, nem minden izgalom nélkül, hiszen a hajrában a törökök döntetlenre is felkapaszkodtak (55:55) egyszer. A kvartett legnehezebb ellenfele vélhetően Litvánia lesz, amely az első körben 108:43-ra mosta le Albániát. A selejtezős csoportból a csoportgyőztes biztos Eb-résztvevő, rajtuk kívül a 9 csoportból az 5 legjobb második jut ki. A szerb lányok az idei hazai, Lettországgal társrendezésű Eb-n bronzérmet szereztek. A 2015-ös kontinenstornát megnyerték, majd a riói olimpián a dobogó harmadik fokára állhattak fel.

A magyar lányok hollandiai vereséggel (66:56) kezdtek a H csoportban.

A csapatszellem

Fordítás után nyert a Denver a Brooklyn ellen (101:93) múlt éjjel, ezzel a Nuggets kijavította az Atlanta elleni botlást. Jokićék a harmadik negyedben 16 ponttal is „égtek” (51:67) már, ám szívósan küzdve visszakapaszkodtak, végül kiváló második félidei védekezéssel (52:32) győztek. A bajnoki címre nézve idén is sötét lóként tartják számon a Denvert, amely a Nets ellen újra bizonyította, milyen bő merítése van megbízható játékosokból Mike Malone trénernek. A legjobb zomborin (18 pont, 10 lepattanó) kívül további hatan érték el vagy dobták túl a tíz pontos határt – ha valami, akkor ez lehet a Nuggets fegyvere, ha a szupersztárokkal megspékelt bajnokesélyes gárdákkal küzd majd a rájátszásban.