Adán botlott a listavezető Tornyos

A hajrá döntött Horgoson – A Csantavér vereséggel zárta a hazai idényt

TISZA MENTI LIGA

Ada: AFK–Tornyos 4:1 (2:0)

Rekreációs központ, 150 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Laták Á. a 2., a 14. és a 63. és Stojanov a 71., ill. Kaszás a 81. percben.

AFK: Balázs, Stojanov, Vujić, Laták A., Világos, Pekó, Baštovanov, Kiss (Segedinski), Dražić, Laták Á. (Drapšin), Péter (Pozsár).

Tornyos: Memedović, Homolya G. (Curnović), Kaszás, Kokrehel (Csernák), Tóth Horgosi, Katona, Barna D., Karácsonyi, Rusák, Homolya M., Barna Zs.

Az adai gárda a rangadón magabiztos, szinte hibátlan játékkal fölényesen felülmúlta az éllovast, mely eddig még pontot sem vesztett. Nagypál Tibor tanítványai már a 2. percben vezetést szereztek, Dražić átadása után Laták Ádám 16 méterről lőtt a bal alsó sarokba. Négy perccel később Dražić lőhetett közelről kapura, a tornyosi kapus ezúttal hárított. A 14. percben ismét Dražić passzolt a leshatárra Laták Ádámhoz, aki elgurított a kapujából kimozduló Memedović mellett és növelte a vezetést. A tornyosiak a villámgyors lerohanásokon kívül ezen a találkozón nem villogtak, részükről elmaradtak a gólhelyzetek és a gólok. A szünet után a vendégek többet támadtak, de az adai védelem Laták Adrián vezérletével jól zárt. Az 59. percben Homolya Miklós próbálkozott lövéssel holt szögből, de Balázs résen volt, és védett. Négy perccel később gördülékeny támadás végén Baštovanov passzolt Laták Ádámhoz, aki a kapujából kifutó Memedović mellett elgurított a jobb alsó sarokba és ezzel mesterhármast ért el. A 71. percben Stojanov holt szögből lőtt kapura, és a labda a tornyosi kapus felett átívelődve a kapuban kötött ki. A 76. percben Homolya Miklós bombázott közelről kapu fölé, öt perccel később pedig az adai védelem határozatlanságát kihasználva Kaszás a felső kapufa segítségével védhetetlen gólt ért el és szépített.

Mohol: Bácska–Tisza (Padé) 5:0 (5:0)

Bácska-pálya, 50 néző, vezette: Zekonja (Nagykikinda). Góllövők: Szűgyi a 8. és a 17. és Sl. Morović a 14., a 35. és a 42. percben.

Bácska: Đukić, Kuburić, Simendić (Crnojlović), Kurtešanin (Parabućski), Krizsán M., Vlajković, Krizsán P., St. Morović (Jeremić), Sl. Morović, Anđelković, Szűgyi.

Tisza: Kovács, Zombori, Jojić, Radanov, Maletin, Jenei, Lengyel, Sipos, Kocsis, Zsubrecki (Liptai), Fodor.

A moholi csapat gyors gólokkal egyértelművé tette, hogy meg fogja nyerni ezt a találkozót, s a folytatásban inkább edzőmérkőzésre hasonlított a meccs. A vendéglátó már az első félidőben öt gólt lőtt, Slavko Morović mesterhármast ért el. A padéiak végig hősiesen védekeztek, a szünet után több gyors ellentámadással is próbálkoztak, de a becsületgólt nem tudták belőni. Erre a legnagyobb lehetőség Liptai és Sípos előtt adódott, azonban az előbbi a kapu mellé lőtt, utóbbi pedig átemeléssel próbálkozott, de Đukić könnyen hárított. A Bácska játékosai minden igyekezetük ellenére a második félidőben nem tudtak újabb gólt elérni, ebben a játékrészben Kovács remekül védett.

Gyála: Graničar–Slavija 0:1 (0:1)

Graničar-pálya, 25 néző, vezette: Kovács (Magyarkanizsa). Góllövő: Cvijić az 5. percben.

Graničar: Todorović, S. Ivanov (Pantelin), Uverić, Z. Popović, Jovanov, Ignjatov, Kobleher, Cvejić (Begesi), Ognjenović, B. Popović, B. Ivanov.

Slavija: J. Arsenov, Cvijić (S. Arsenov), Kijac, Pantelin, Bajić, M. Elezović, Huszák, Milanov, Perišić, Maluckov, Jovičin.

Dušan Cvijić találatával a vendégek már az 5. percben vezetéshez jutottak, s előnyüket a lefújásig meg is őrizték. Mindvégig kiegyenlített játék folyt a pályán, a hazaiak legnagyobb helyzete a 26. percben adódott, de Huszák lövését Todorović hárította.

Szanád: Jadran–Potisje 0:2 (0:1)

Jadran-pálya, 50 néző, vezette: Zrim (Ókeresztúr). Góllövők: Apró a 15. és a 77. percben.

Jadran: Pantelin, Zubrecki (Stanić), Keszeg, Č. Stojanović, Ćinkul (M. Stojanović), Bebek (Jovanov), Knežević, Mihaljev, Juhész, Đurđev, Tatić.

Potisje: Bohata, Domonkos, Horváth, Tandari, Törteli (Nagy K.), Fodor, Buza, Ugri, Nagy O., Konc, Apró.

Az új edző, Slobodan Radosavčević vezetésével a Jadran többnyire lépést tudott tartani a magyarkanizsiakkal, nem került alárendelt szerepbe. Többnyire a középpályán folyt a játék, a vendégek csapatkapitányuk, Apró Levente gyors ellentámadásainak köszönhetően zsebelték be a három pontot.

Horgos: Horgos 1911–Hajduk 2:0 (0:0)

Vasút menti pálya, 60 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövők: Božanin a 70. és Dobó a 86. percben.

Horgos 1911: Bende, Fehér, Szabó, Törteli, Szalma, Veselinov, Kolompár, Krčmar (Makra), Puljaji, Dobó (Baté), Božanin (Jakovljev).

Hajduk: Panić, Hajder, Ostojić, Horvát, Rankov, Nikolin, Radaković, Bodroža, Márta (Jovanić), Bjelica (Onjin) Trbović.

Az első játékrész a foci helyett inkább a durva szabálytalanságokról szólt, a vendégek nem kímélték a hazai játékosokat, gyakran sportszerűtlenül viselkedtek, s a 40. percben 10 emberre fogyatkoztak. A félidőt követően a horgosiak fölényüknek köszönhetően jobban kibontakozhattak, és az utolsó 20 percben több szép támadást is vezettek. Előbb Božanin, majd a hajrában Szabó révén szereztek gólt.

Csóka: Csóka–Tromeđa 2:4 (1:1)

Csóka-pálya, 30 néző, vezette: Jurić (Zenta). Góllövők: Bulajić a 34. ésRúzsaa 73., ill. Homolyaa 2, Lakatosa 62. és a 73. és Tokodi a 65. percben.

Csóka: Militarov, Čavić, Rúzsa, Popov, Šustran, Kostić, Malbaša, Vasin, Bulajić.

Tromeđa: Bicók, Papp D., Horváth (Pap T.), Domonkos K. (Mihók Kucora), Tokodi, Farkas (Teleki), Taracki, Domonkos L., Lakatos, Homolya, Fehér.

A csókai együttes sajnálatos helyzetét kiválóan szemlélteti az összeállításuk és a tény, hogy még hazai pályán sem tudtak kiállítani egy teljes csapatot, ugyanakkor dicséretes, hogy kilenc emberrel is fel tudták venni a versenyt a vendégekkel. A Tromeđa ugyan hamar megszerezte a vezetést, de a hazaiak hátrányban is egyenlítettek. A második félidőben a hazaiak elfáradtak, a magyarmajdányiaknak sikerült kihasználni fölényüket, így magabiztos győzelmet arattak.

Ókeresztúr: Jedinstvo–Šampion 4:0 (0:0)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Zivlak az 50. és a 71., Rankov a 60. és B. Živkov a 89.minutu.

Jedinstvo: Stijović, Tornjanski (Majer), Kalmár, M. Živkov, Brzak, Mičević, Zivlak, Milanov (Kobrehel), Popov, Rankov (Jovanov), B. Živkov.

Šampion: Milunović, Saša Stojčić, Jurić, Körmöci, Süli (Zamborski), Slobodan Stojčić, Krajnović, Móra, Malagurski, Virág (Joó), Bíró (Buza).

Az első játékrészben kiegyenlített küzdelem folyt, térfélcserét követően viszont a hazaiak leiskolázták az oromiakat és fölényesen győztek.

A 13. forduló: Bácska–Tisza 5:0, Graničar–Slavija 0:1, Jadran–Potisje 0:2, Jedinstvo–Šampion 4:0, Csóka–Tromeđa 2:4, Horgos–Hajduk 2:0, AFK–Tornyos 4:1.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Csantavér: Csantavér–Lokomotiva 0:1(0:1)

Csantavéri sportközpont, 70 néző, vezette: Vukas (Szabadka). Góllövő: Đukanović a 20 percben.

Csantavér: Mácsai, Kozma, Bózsity Márk, Kecsenovity, Szabó F., Dukai, Vituska S.,Vituska Á.(Barna), Szedlár, Engi (Op), Bózsity Martin.

Lokomotiva: Trivković, Borović (Janjić), Vuković, Maurić, Golsija, Nosković, Stipančević, Stojanović (Medaković), Lukić, Grabovac (Vila), Đukanović.

Az őszi idény utolsó hazai mérkőzésén sem vallott szégyent a tartalékosan felálló csantavéri együttes – igazságosabb bíráskodással és némi szerencsével pontokat is gyűjthetett volna. A találkozó egyetlen gólja a 20. percben született: egy jobboldali beadást követően az egyik hazai védő melléfejelt, a labda az üresen maradt Đukanovićhoz került, aki könnyedén kicselezte a kapust és a hálóba gurított. A hazaiaknak több egyenlítési lehetőségük is volt, de Szedlár és Dukai is pontatlanul célzott, így az eredmény nem változott.

A 12. forduló: Višnjevac–Palics 8:3, Mala Bosna–Bikovo 2:3, Žednik–Elektrovojvodina 0:1, Csantavér–Lokomotiva 0:1, Solid–Hajduk 5:9. A Vinogradar szabad volt.