Mindenki verve

Fél lábbal a Top 16-ban érezheti magát a Partizan, amely az Eurokupa 5. fordulójában a Limogest gázolta le Franciaországban (60:82), így már minden ellenfelét megverte egyszer a B csoportban. Andrea Trinchieri csapata komoly lemaradást szedett össze az első negyed végére (25:16), ám ezután más sebességre kapcsolt, fordított, és előnyét folyamatosan növelve nyert. A második és harmadik negyedet egészen bravúros védekezéssel hozták le a fekete-fehérek, a kérdéses húsz perc alatt mindössze 15 pontot engedélyeztek a házigazdának (7:20, 8:20). Az utolsó periódusra fordulva (40:56) csak a győzelem mértéke volt kérdés. A támadásban is szépen muzsikáló Partizanból négyen jutottak 10 pont fölé, Thomas 16, Paige 14, Gordić 13, Mosley 11-et szerzett.

Pontzuhatag és a Harden-fenomén

Minden idők harmadik legponterősebb hosszabbítás nélküli meccsét láthatták a nézők Washingtonban, ahol a házigazda és a Houston összesen 317 pontot szerzett. A találkozót stílszerűen, büntetővel a vendégek nyerték 159:158-ra, a kritikus egypontost az a James Harden küldte a helyére, akinek ez volt az 59. az összecsapáson. A szakállkirály egész este megállíthatatlan volt, 32 mezőnykísérletéből 18 volt precíz (56%), és 2 ponttal maradt el karriercsúcsától (61). A Washington rendkívül tragikusan vesztett, hiszen 4 percnél még 11-gyel vezetett (147:136). Minden Wizard-játékos 50 százalékos hatékonyság felett dobott, a legjobb Bradley Beal 46 pontnál állt meg.