LABDARÚGÁS – SZUPERLIGA

A Zvezda (még mindig) nagy falat

A szerda délután rendezett Crvena zvezda–TSC találkozón a címvédő és listavezető belgrádi együttes 3:1 arányban felülmúlta a topolyai csapatot. A szerb fővárosban nem sokan voltak kíváncsiak a szerb Szuperliga idei meglepetéscsapatára, a TSC azonban cseppet sem vallott szégyent a Rajko Mitić stadion zöld gyepszőnyegén. A gárdák a tavalyi szezonban a kupaküzdelmek során találkoztak, akkor a piros-fehérek meglehetősen könnyedén, 4:1-re győzték le a topolyaiakat. Bár az eredmény ezúttal sem sokkal különb, a TSC időnként megnehezítette a Zvezda dolgát. Az éllovas a 12. percben Tomane fejesével szerzett vezetést, az első félidő végén pedig Grabež öngóljával kétgólosra növelte előnyét. A vendégek egy szépen felépített ellentámadás végén a Jander öngóljával a 62. minutumban szépítetettek, de az egyenlítés már nem jött össze. Az i-re a pontot a csereként beálló Simić tette fel, aki kialakította a 3:1-es végeredményt. Vladan Milojević legénysége 36 ponttal a tabella első helyét foglalja el, a TSC pedig 25 ponttal az ötödik. Szabó Zoltán együttese legközelebb vasárnap 15 órakor lép pályára, a TSC Zentán fogadja a niši Radničkit.