ÚSZÁS – ISL

Szabó és Hosszú dobogói

Ezüstérmet szerzett a Nemzetközi Úszóliga (ISL) harmadik, Lewisville-i (Dallas) állomásán, 100 méter pillangón Szabó Szebasztián. A zentai úszó – aki a Hosszú Katinka fémjelezte Team Iron csapatában versenyez – 50,4 másodpercet teljesített a 25 méteres medencében, majdnem egy másodperccel elmaradva az aranyérmes Tom Shields mögött (49,5).

A Team Iron egyébként sikeres első napot zárt. 400 vegyesen kettős (magyar) sikert ünnepeltek, Hosszú 4:26,32-vel fölényesen diadalmaskodott, ami 50 méteres medencében világcsúcs lenne – 25 méteresben ez minden idők tizedik ideje. Katinka mögött Jakabos Zsuzsanna csapott célba (4:29,55). Hosszú 200 háton is dobogóra állhatott (3., 2:04,07). Vladimir Morozov a férfiaknál (26,15), Alia Atkinson a nőknél (29,31) nyerte meg az 50 méteres mellúszást, Morozov később a gyorsúszásban is megnyerte a sprintszámot (20,93).

Gyurta Gergely a 400 méteres vegyesben állhatott a dobogó második fokára (4:07,34), eggyel mögötte csapattársa, Gunnar Bentz ért célba (4:08,03). Ranomi Kromowidjojo ezüsttel (50 gyors),

Erik Persson (200 mell), Fanny Lecluyse (200 mell) és Veronika Andrusenko (200 gyors) bronzzal gazdagította a Team Iront. A Szabóval felálló 4x100-as férfi gyorsváltó harmadik lett.