2025. július 5., szombat

A legnagyobb béremelést a nővérkéknek hagyták jóvá

Az egészségügyi nővérek és az ápolók bére novembertől 15 százalékkal növekszik

A novemberi béremelés a legkifejezettebben az egészségügyi nővéreket és az ápolókat érinti, ők 15 százalékkal nagyobb fizetést kapnak.

A Blic napilap írása szerint a középfokú képesítéssel rendelkező egészségügyi nővérek, valamint ápolók fizetése novembertől 45 684 és 49 241 dinár között alakul, míg az ötödik fokozattal rendelkező nővérek bére 52 181 és 55 592 dinár között.

Az oktatásban dolgozók, továbbá a bírák, az ügyészek, a bíróságok és az ügyészségek alkalmazottjai, valamint a szociális védelemben, a rendőrség és a biztonsági szolgálatok kötelékében dolgozók pedig 9 százalékos béremelésre számíthatnak. A közigazgatásban dolgozók bére 8 százalékkal növekszik. A napilap arra is emlékeztet, hogy a minimálbér 2020. január 1-től a mostani 27 ezer dinár helyett 30 ezer dinár lesz.

Magyar ember Magyar Szót érdemel