2026. június 25., csütörtök

Kiállítás

Picasso-kiállítás nyílik a szegedi Móra-múzeumban

Pablo Picasso és magyar képzőművészek kapcsolatát bemutató kiállítás nyílik június 20-án a szegedi Móra Ferenc Múzeumban – jelentette be Fogas Ottó igazgató kedden a helyszínen. A muzeológus a tárlatról rendezett sajtótájékoztatón elmondta, hogy a múzeumok éjszakáján nyíló kiállításon Pablo Picasso alkotásai mellett olyan magyar képzőművészek munkái láthatók, akikkel együtt dolgozott, barátságot ápolt, akik hatottak rá.
A 44. Terra Szimpózium résztvevői: Petar Barišić, Michala Julínyová, Milena Milosavljević, Anssi Taulu, Uroš Ušćebrka és Desmond Brett (Vidács Hajnalka felvétele)

A terrakotta szobrok vonzásában

Nagykikindán szombaton este hivatalosan is megnyitották a 44. Terra Szimpóziumot, a Terra Képzőművészeti és Iparművészeti Központ nemzetközi, nagy formátumú, terrakotta szobrászati tanácskozását.
Branislav Brkić, a Szerbiai Fotószövetség elnöke nyitotta meg a kiállítást (Diósi Árpád felvétele)

A fény bűvöletében

A Szerbiai Fotószövetség és a Leskovaci Fotóklub szervezésében pénteken a leskovaci Kulturális Központban megnyílt a 68. Köztársasági Fotókiállítás.
N. Kovács Zita a Szabadkai Városi Múzeumban (Lukács Melinda felvétele)

Festők és festményeik történetei

Két héttel ezelőtt nyílt meg a Szabadkai Városi Múzeumban a Magánügyből közügy – A modernizmus művészete Baján című vendégtárlat, ami a bajai Türr István Múzeummal együttműködve valósult meg. Ehhez...
Horváth Zsolt felvétele

Bemutatkozott a vajdasági szuperhős

Péntek este, a zentai városháza kupolája alatti Városi Kisgalériában Balla Ákos – Zwara helybeli kortárs képzőművész Vajdasági szuperhős című kiállításának a megnyitójával ünnepelték meg a galéria...