Pablo Picasso és magyar képzőművészek kapcsolatát bemutató kiállítás nyílik június 20-án a szegedi Móra Ferenc Múzeumban – jelentette be Fogas Ottó igazgató kedden a helyszínen.
A muzeológus a tárlatról rendezett sajtótájékoztatón elmondta, hogy a múzeumok éjszakáján nyíló kiállításon Pablo Picasso alkotásai mellett olyan magyar képzőművészek munkái láthatók, akikkel együtt dolgozott, barátságot ápolt, akik hatottak rá.
Kiállítás
Nagykikindán szombaton este hivatalosan is megnyitották a 44. Terra Szimpóziumot, a Terra Képzőművészeti és Iparművészeti Központ nemzetközi, nagy formátumú, terrakotta szobrászati tanácskozását.
A Szerbiai Fotószövetség és a Leskovaci Fotóklub szervezésében pénteken a leskovaci Kulturális Központban megnyílt a 68. Köztársasági Fotókiállítás.
Két héttel ezelőtt nyílt meg a Szabadkai Városi Múzeumban a Magánügyből közügy – A modernizmus művészete Baján című vendégtárlat, ami a bajai Türr István Múzeummal együttműködve valósult meg. Ehhez...
Péntek este, a zentai városháza kupolája alatti Városi Kisgalériában Balla Ákos – Zwara helybeli kortárs képzőművész Vajdasági szuperhős című kiállításának a megnyitójával ünnepelték meg a galéria...
A Magyar Művészeti Akadémia Film- és Fotóművészeti Tagozata csoportos kiállítását rendez pénteken 18.00 órai kezdettel a Pesti Vigadó VI.

