Menetel a TSC női csapata

Az Egység tapad az éllovasra – Nyolc gólt lőtt a Potisje

TISZA MENTI LIGA

A 9. forduló: Potisje–Tisza 8:0, Slavija–Šampion 4:1, Bácska–Tromeđa 7:0, Graničar–Hajduk 1:2, Jadran–Tornyos 1:4, Jedinstvo–AFK 3:3, Csóka–Horgos 3:3.

Magyarkanizsa: Potisje–Tisza 8:0 (3:0)

Népkerti pálya, 80 néző, vezette: Kovács Izabella (Magyarkanizsa). Góllövők: Apró a 17., a 19., az 50., Muhi a 35., Ugri az 51., Huszák a 72., Bagi a 77. és a 80. percben.

Potisje: Bohata Cs. (Tutunović), Bagi, Domonkos (Nagy K.), Bohata G., Tandari, Huszák, Fodor I., Buza, Ugri, Apró (Ágoston), Muhi.

Tisza: Kovács, Zombori, Süli, Maletin, Jenei, Lengyel, Markov, Fodor D., Radanov, Ateljević.

A vendégek tíz játékossal érkeztek, így a teljes mérkőzést emberhátránnyal játszották le. A hazai csapat játszott fölényben, sok gólhelyzetet teremtettek, két kapufát lőttek, és végül nagy arányú győzelmet arattak. A gólgyártást Apró kezdte meg, aki végül mesterhármast ért el, a hajrában pedig Bagi kétszer vette be a vendégek kapuját, míg Muhi, Ugri és Huszák egyszer-egyszer volt eredményes.

Szanád: Jadran–Tornyos 1:4 (0:3)

Jadran-pálya, 40 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Gólszerzők: Stojanović M. a 72. (11-esből), illetve Rusák a 8, Homolya M. a 27., Csernák a 42. és a 61. percben (11-esből).

Jadran: Pantelin, Zubrecki, Oluški (Kocsis), Stojanović Č., Ćunkul, Bebek, Knežević, Mihaljev, Juhász, Đurđev, Stojanović M.

Tornyos: Memedović, Homolya G., Kaszás, Barna Zs., Kokrehel, Katona, Csernák, Karácsonyi, Barna D. (Curnović), Homolya M. (Kovács), Rusák.

A listavezető tornyosiak folytatták győzelmi sorozatukat. A Szanádon játszott mérkőzésen a felkészültebb vendégek már a 8. percben előnybe kerültek, amikor Rusák bevette Pantelin kapuját. A szünetig Homolya M. és Csernák is betalált a veterán kapus hálójába. A második félidőben a tornyosiak visszavettek a tempóból, a 3:0-s eredmény pedig tizenegyesek révén változott meg: A 61. perben megint Csernák volt eredményes, bő tíz perccel később Stojanović M. állította be a 4:1-es végeredményt.

Ókeresztúr: Jedinstvo–AFK 3:3 (1:1)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: Jurić (Zenta). Gólszerzők: Popov az 5, Živkov B. a 70., a 73., illetve Laták Ádám a 45. (11-esből), Drapšin a 70. és Laták Adrián a 90. percben.

Jedinstvo: Sodić, Zivlak, Kalmár, Živkov M., Brzak, Mičević, Kobleher, Milanov (Belančić), Rankov (Majer), Popov (Mikluc), Živkov B.

AFK: Varsi, Világos, Vujić, Laták Adrián, Pekó, Dražić, Baštovanov, Kis (Pozsár), Drapšin, Laták Ádám, Péter.

Egy rendkívül feszült, időnként nagyon durva találkozón sokgólos döntetlen született. A hazaiak hamar megszerezték a vezetést, de az adaiak Laták Ádám büntetőgóljával még az első félidőben kiegyenlítettek. A 32. percben a Jedinstvo Mičević kiállítása miatt tíz emberre fogyatkozott, de ennek ellenére Živkov B. révén nagyon közel kerültek a győzelemhez. Živkov a 73. minutumban félpályáról vette be Varsi kapuját. Amikor már úgy tűnt, hogy a Jedinstvo otthon tartja a három pontot, az utolsó percben Laták Adrián megmentette az AFK-t, s kialakította a 3:3-s végeredményt.

Magyarmajdány: Tromeđa–Bácska 0:7 (0:2)

Tromeđa-pálya, 30 néző, vezette: Bojin M. (Padé). Gólszerzők: Szűgyi az 1., Krizsán P. a 39., a 63. Morović a 44., a 60., Kurtešanin a 64. és Kuburić a 77. percben.

Tromeđa: Krstić, Vas (Papp D.), Horváth, Domonkos K., Tokodi, Farkas, Mihók Kucora, Domonkos L., Lakatos, Homolya, Fehér.

Bácska: Đukić, Parabucki, Ferenc (Crnojlović), Kurtešanin, Krizsán M., Morović, Krizsán P., Anđelković, Vlajković, Radonić (Kuburić), Szűgyi (Jeremić).

A két csapat közötti megbeszélés értelmében az előzetesen Moholra tervezett mérkőzést Magyarmajdányon játszották le. A Bácska a papírformának megfelelően nagyarányú győzelmet ünnepelt, s nem kellett sokáig várni az első gólra sem. Szűgyi már az 1. percben felírta magát a góllövők sorába, később pedig Krizsán Péter, Morović, Krstić, Kurtešanin és Kuburić csatlakozott hozzá.

3

A következő fordulóban (október 19., 20.): Tisza–Horgos, AFK–Csóka, Tornyos–Jedinstvo, Hajduk–Jadran, Tromeđa–Graničar, Šampion–Bácska, Potisje–Slavija.

TOPOLYA–KISHEGYES KÖZSÉGI LIGA

Kishegyes: Egység–Mladost (Sz) 3:2 (3:2)

Kishegyesi pálya, 100 néző, vezette: Marović (Szikics), Góllövők: Olah a 28., a 32., Vujović a 44., illetve Pantelić a 2. és a 23. percben.

Egység: Đorđević, Arambašić, Miljković D., Szvoreny, Pejović, Tóth, Perazić, Itaj (Mendler) Miljković S. (Paróci), Olah, Vujović.

Mladost (Sz): Vračarić, Miković, Pantelić (Srećkov), Krstić, Romanov, Krneta, Golubski (Filipović), Hodonicki, Mandić (Sadžakov), Rankoc, Tóth.

A mérkőzésnek nagyon nagy jelentősége volt mindkét csapat számára, ugyanis holtversenyben a 2. helyen álltak a csapatok. A meccset a vendégcsapat kezdte pörgősebben, már a 2. percben megszerezve a vezetést. Ezt követően a 23. percben már 2:0 arányban vezetett a szenttamási gárda, Pantelić duplája révén. A második bekapott gól után a hazaiak is felébredtek, és kezükbe vették az irányítást. A nagy nyomást nem sokáig bírták a vendégek, és Olah duplájával a 32. percre már döntetlen volt az eredmény. A kishegyesi csapat itt még nem állt meg, és a félidő végén Vujović is betalált, ezzel beállítva a későbbi végeredményt. A második félidőben Pejovićot kiállította a játékvezető, miután megkapta a második sárgáját, az Egység azonban kibekkelte a maradék időt és továbbra is 100%-os mérleggel tapad a Tomislavcira a tabellán.

A 6. forduló: Mladost (Cs)–Pobeda 4:1, Jedinstvo–Tomislavci 0:7, Egység–Mladost (Sz) 3:2. A Sloboda–Budućnost mérkőzésről nem érkezett jelentés. A Slavija szabad volt.

0

A következő fordulóban (október 20.): Tomislavci–Egység, Pobeda–Jedinstvo, Budućnost–Mladost (Cs), Slavija–Sloboda. A Mladost (Sz) szabad lesz.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

A 8. forduló: Višnjevac–Žednik 1:4, Vinogradar–Csantavér 2:1, Palics–Solid 3:0, Bikovo–Hajduk 1:2, Elektrovojvodina–Lokomotiva 3:3. A Mala Bosna szabad volt.

Hajdújárás: Vinogradar–Csantavér 2:1 (0:1)

Hajdújárási sportközpont, 100 néző, vezette: Vukanović (Szabadka). Gólszerzők: Milić az 57., Šušnjar a 68., illetve Szedlár a 41. percben.

Vinogradar: Malbašić, Aladžić, Kis, Perušić, Varga, Nágel, Márki, Vujačić (Šušnjar), Petković (Vorgić), Drobina (Vujatović), Milić.

Csantavér: Pesti, Vituska S., Kecsenovics (Bózsity Márk), Szabó A., Kelemen, Szabó F., Kozma, Vituska Á., Szedlár, Engi (Dukai), Mácsai (Bozsity Martin).

A két alsóházi gárda összecsapása számos hazai helyzetet hozott, amiből a második félidőben kettőt értékesítettek a zöld-fehérek. A vendégek legjobbja Pesti kapus volt, aki több ziccer mellett, a 61. percben Milić büntetőjét is hárította. A Vinogradar kezdett jobban, de Milić három nagy helyzetet elpuskázott az első félidőben, a vendégek viszont a hajdújárási Engi felső kapufája után Szedlár révén a hajrában megszerezték a vezetést. A második negyvenöt percben a hazaiak mindent egy lapra tettek fel az egyenlítésért, ami az 57. percben sikerült is, amikor Milić tizenhat méterről leadott lövése a csantavéri kapu bal alsó sarkába került. A kihagyott hazai büntető után a 68. percben a csereként beállt Šušnjar egy szöglet utáni fejessel szerezte meg csapatának a győzelmet.