RÖPLABDA – FÉRFI EB

Szerbia mindkét mezőnyben bajnok!

Szerbia válogatottja 2001 és 2011 után harmadszor lett aranyérmes a röplabda-Eb-ken. A szerb csapat a tegnap Párizsban véget ért 31. röplabda-Európa-bajnokságon a döntőben 3:1 arányban nyert Szlovénia ellen, így a férficsapat megismételte a nők bravúrját, és akárcsak 2011-ben, Szerbia mindkét mezőnyben a kontinens legjobbja lett. Ugyancsak figyelmet érdemel, hogy az új kapitány Slobodan Kovač első fellépésén aranyéremig vezényelt, és a következő akciója a januári olimpiai selejtező lesz.

A szerb csapat egyik hősének, Atanasijevićnek a leütése a döntőben is „halálosnak” bizonyult (Fotó: Beta/AP)

Az elődöntőben Szerbia válogatottja bravúros játékkal múlta felül a vendéglátó franciákat. A híres párizsi Bercy sportcsarnokban a hazaiak 1:0-ra vezettek, majd 2:2-re egyenlítettek, a rövidítésben azonban már esélyük sem volt, hisz Kovač újonc kapitány csapatában Marko Podraščanin sáncolásban, Aleksandar Atanasijević pedig leütésben alkotott maradandót, így Szerbia negyedszer vívhatott döntőt az Eb-ken. A pénteki vereségnek nagy hatása volt a vendéglátókra, hisz szombaton a bronzmeccsen is vereséget szenvedtek, ezúttal a lengyelektől.

A legjobbjai nélkül szerepelt Szerbia 4 győzelemmel és 7 vereséggel a 9. helyen zárta a Japánban megtartott női világkupát. Nyert veretlenül Kína, a dobogóra pedig még az USA és Oroszország léphetett fel.

Férfi Eb, elődöntő: Szerbia–Franciaország 3:2 (23:25, 25:23, 25:21, 17:25, 15:7). A 3. helyért: Lengyelország–Franciaország 3:0 (26:24, 25:22, 25:21). Döntő: Szerbia–Szlovénia 3:1 (19:25, 25:16, 25:18, 25:20).

Világkupa, nők, 10. forduló: Oroszország–Kenya 3:0, Kína–Szerbia 3:0, USA–Kamerun 3:0, Japán–Argentína 3:0, Dominikai K.–Hollandia 3:2, Dél-Korea–Brazília 3:1. 11. forduló: Dominikai K.–Szerbia 3:1, USA–Dél-Korea 3:1, Brazília–Oroszország 3:1, Japán–Hollandia 3:1, Kenya–Kamerun 3:1, Kína–Argentína 3:0.