DAVIS KUPA

Balázs nyert, világcsoportban maradtak a magyarok

Balázs Attila (Fotó: MTI/Koszticsák Szilárd)

Balázs Attila negyedóra alatt legyőzte Ilja Marcsenkót a Magyarország-Ukrajna tenisz Davis Kupa-osztályozó hétfőn befejezett ötödik mérkőzésén, ezzel a magyarok 3-2-re nyertek, és bennmaradtak a világcsoportban.

A csata utolsó meccse vasárnap sötétedés miatt a második szettben 5:5-nél félbeszakadt a budapesti Sport 11 központban. A 17 perces hétfői "ráadásban" a világranglistán 136. Balázs elvette riválisa adogatását, majd a harmadik meccslabdáját kihasználva diadalmaskodott 6:4, 7:5-re.
A DK-osztályozón győztes magyarok így maradnak az elitet felvonultató világcsoportban, és februárban ismét selejtezőt vívhatnak a madridi döntőbe jutásért. A vesztes ukránok egy osztállyal lejjebb, az Euro-afrikai zóna I-es csoportjában kezdik meg a 2020-as évet.