FÉRFI-VB, KÍNA

Ideális kezdés

Tökéletes rajtot vett a kínai férfi kosárlabda-világbajnokságon Szerbia, Aleksandar Đorđević fiai közel ötvenpontos különbséggel (105:59) verték Angola csapatát.

Egy fél negyed erejéig tudta tartani a lépést a Sasokkal az afrikai gárda, az első percekben mindkét oldalon valódi ponthullást láthattak a nézők. Angola utoljára 15:13-as szerb vezetésnél volt partiban főleg a jól kezdő Morais révén, ám ezután ráfázott a felvállalt gyors támadásváltásokra. Szerbia lehengerlő pontossággal dobott, s az első negyed végére – a tökéletesen triplázó Bogdanović vezetésével – már 9 pont volt a különbség (29:20). A második negyedet kissé megnyugodott játékkal ugyanekkora fölénnyel hozták a szerbek (21:12, a szünetben 50:32), a második félidőre pedig az afrikaiak teljesen elfáradtak, a Sasok viszont továbbra is hozták a kimagasló dobóteljesítményt és a stabil védekezést. Bogdanović 24 ponttal fejezte be, rajta kívül a magas emberek domináltak, Milutinov és Jokić 14-14-gyel, Marjanović dupla duplával (12-10) zárt, Jović 9 gólpasszt osztott ki. Đorđević mester mindenkinek esélyt adott, és csak Raduljica nem iratkozott fel a pontlistára. A jövőre nézve az is nagyon biztató, hogy a jól muzsikáló védelem mellett a fiúk egy teljes meccsen keresztül hozni tudták a kiemelkedő dobószázalékot (65% tripla, 66% dupla) – igaz, keményebb ellenfelekkel szemben már jóval nehezebb lesz ilyen számokat produkálni.

A D csoport másik meccsén Olaszország kiütötte (108:62) a Fülöp-szigeteket. Szerbia ma 13.30-tól játssza következő meccsét a Fülöp-szigetek ellen.

Eredmények, 1. forduló, A csoport: Kína–Elefántcsontpart 70:55, Lengyelország–Venezuela 80:69. B csoport: Argentína–Dél-Korea 95:69, Oroszország–Nigéria 82:77. C csoport: Spanyolország–Tunézia 101:62, Puerto Rico–Irán 83:81. D csoport: Szerbia–Angola 105:59, Olaszország–Fülöp-szigetek 108:62. E csoport: Törökország–Japán 86:67, Egyesült Államok–Csehország 88:67. F csoport: Brazília–Új-Zéland 102:94, Görögország–Montenegró 85:60. G csoport: Dominikai Köztársaság–Japán 80:76, Franciaország–Németország 78:74. H csoport: Litvánia–Szenegál 101:47, Ausztrália–Kanada 108:92.