A trófeára várni kell

Rivers a padról beszállva a legjobb zvezdás volt… (Fotó: Beta)

Nem tudta lezárni az ABA-liga döntős sorozatát a Crvena zvezda, miután a harmadik meccsen a Budućnost Podgoricában 80:72-re verte a piros-fehéreket. Milan Tomić fiai jól kezdték az első idegenbeli összecsapást, a támadásról szóló első félidő után 50:45-re vezettek. A harmadik negyed azonban – mint ahogy a szezon során nem először – nagy gondot okozott a belgrádiaknak, akik alig tudtak betalálni, és 21:8 arányban bukták a kritikus tíz percet. A rövidzárlat a meccsbe került, a 20 pontos Cole vezette Budućnost az utolsó dudaszóig megtartotta előnyét, és 2:1-re szépített a sorozatban. A negyedik találkozót ma este rendezik, ismét Montenegróban.

Az Euroliga negyeddöntőjében a Real Madrid és az Efes is hazai győzelemmel kezdett. A címvédő spanyolok idegtépő hajrában gyűrték le a Panathinaikoszt, a törökök győzelme nem forgott veszélyben a Barcelona ellen. A meccsen kimagaslott a győztes csapatból a szerb Vasilije Micić (21 pont, 7 assziszt), a veszteseknél Hanga Ádám 7 pontot és 11 lepattanót írt be.

Az NBA-ben a Boston, a Milwaukee és a Houston is 2:0-ra ellépett a főcsoport negyeddöntőjében.