JÉGKORONG

A Ferencváros a bajnok

Az alapszakaszgyőztes Ferencváros sikerével ért véget a magyar Erste-liga jégkorongbajnoksága, miután a budapestiek a finálé ötödik meccsén hazai jégen 5:2-re legyőzték a Csíkszeredát, és 4:1-re megnyerték a sorozatot.

Hasonló forgatókönyve volt az utolsó, budapesti találkozónak, mint a teljes sorozatnak. A döntőszéria első meccsét két hete az erdélyi gárda nyerte meg 7:3-ra Pesten, ami után a Fradi egymás után négy találkozón diadalmaskodott. A mostani, utolsó összecsapáson is előbb a Csíkszereda jutott vezetéshez (10., 0:1). Az előny bő húsz percig kitartott, ám a középső harmad derekán a Ferencváros egy perc alatt kétszer betalálva fordított (34., 2:1), nem sokkal később pedig megduplázta előnyét (37., 3:1). Az utolsó játékrész hetedik percére már négy volt a felek között (42., 4:1, majd 47., 5:1), ami után a hajrábeli, végeredményt beállító vendéggól (56., 5:2) csak szépségtapasznak volt jó.

Az FTC története során először emelhette magasba a trófeát. Tavaly a MAC Újbuda, 2015-ben, 2016-ban és 2017-ben a DVTK győzött, e két gárda idén már az erősebb szlovák bajnokságban szerepelt.