Újabb székvárosi botlás

A 23. forduló: Rad–Dinamo 1:1, Zemun–Mačva 0:0, Mladost–OFK Bačka 5:0, Partizan–Proleter 3:0, Radnik–Crvena zvezda 0:1, Vojvodina–Radnički (N) 0:1, Čukarički–Voždovac 3:0, Napredak–Spartacus 0:0.

14

A következő forduló (február 27-én): Dinamo–Napredak, Spartacus–Čukarički, Voždovac–Vojvodina, Radnički (N)–Radnik, Crvena zvezda–Partizan, Proleter–Mladost, OFK Bačka–Zemun, Mačva–Rad.

NB I.

Kiütés egy félidő alatt

Jó iramban kezdődött a Ferencváros–Puskás Akadémia találkozó. A hazai csapat rögtön magához ragadta a kezdeményezést, és Szihnyevics már az az első percekben vezetést szerezhetett volna, de Hegedűs bravúros védéssel megmentette a felcsútiakat a bekapott góltól. A vendégkapus nem unatkozott a későbbiekben sem, és a szünetig remekül látta el feladatát. Sigér ugyan betalált a kapuba, de a gólt a játékvezető lesállás miatt érvénytelenítette, így a félidő gól nélküli döntetlennel zárult. Mindezt a hazai szurkolók egy része türelmetlen, mérges bekiabálásokkal véleményezte. A szünetet követően gyorsan megnyugodtak a kedélyek, mivel a Ferencváros (vitatható) büntetőhöz jutott, amelyet Gorriarán magabiztosan értékesített, majd másfél perccel később Petrjak a megzavarodott vendégvédelem hibáját kihasználva növelni tudta csapat előnyét. Tíz perccel később Nguen megszerezte első NB I.-es találatát, ezzel eldöntötte a három pont sorsát. A játékvezetői ráadásban Szihnyevics adta meg a kegyelemdöfést a felcsútiaknak.

A 22. forduló: Ferencváros–Puskás Akadémia 4:0 (Gorriarán 47., Petrjak 49., Nguen 59., Szihnyevics 92.), Mezőkövesd–Kisvárda 2:2 (Cseri 23., Cukalasz 63. (öngól), illetve Cukalasz 9., Kravcsenko 14.), Mol Vidi–Haladás 1:0 (Kovács 78.), Paks–Debrecen 2:1 (Nagy 64. (öngól), Hahn 68., illetve Varga 54.), Újpest–Diósgyőr 5:0 (Nwbodo 5., Nagy 48., Bureković 69., Novothny 86., Zsótér 90.), Honvéd–MTK 2:1 (Holender 44., Ben-Hatira 58., illetve Torghelle 51.).