KÉZILABDA

Gyenge kezdés, magabiztos végjáték

Lékai Máté (középen) ezúttal nem sokat tudott hozzátenni a Veszprém játékához (Fotó: MTI)

Hazai pályán nyolc góllal, 28:20-ra nyert a Meskov Breszt ellen a Veszprém férfikézilabda-csapata a Bajnokok Ligája csoportkörének 13. fordulójában. Magyar szempontból rosszul indult a találkozó, az első negyedórában a veszprémiek nem tudtak érdemben hozzászólni a játékhoz, az ellenfél a játékrész közepéig őrizte négygólos előnyét. A folyatásban a hazaiak megkezdték a felzárkózást, egyenlíteni azonban csak a nagyszünetet követően tudtak. A félidőben sikerült rendet tenni a fejekben, a térfélcserét követően a Veszprém nemcsak egyenlített, de Kentin Mahé vezérletével hamar átvette az irányítást is, s ezután már nem engedett teret a fehéroroszoknak. Az utolsó húsz percben már a hazaiak domináltak, a vendégek nem tudtak ritmust váltani, így a pocsék kezdés ellenére is magabiztos győzelmet aratott a magyar együttes. A Veszprém a második helyről várhatja a csoportkör utolsó fordulóját, és Kielcében egy döntetlen is elég, hogy bebiztosítsa ezt a pozícióját.

A Nantes hazai pályán visszavágott a Szegednek a szeptemberi, Tisza-parti vereségért, a franciák 29:26-ra nyertek szombaton. A magyarok számára különösebb jelentősége nem volt a találkozónak, már biztos csoportmásodikként végeznek és továbbjutnak. Carlos Pastor az utolsó meccseket vélhetően inkább a kísérletezésre és az eddig kevesebb lehetőséget kapó játékosok beépítésére használja, a Nantes-ban pályára lépő kerete is erre enged következtetni.

Szombaton egyébként a C és a D csoport továbbjutói lejátszották a nyolcaddöntőért vívott rájátszás első mérkőzéseit, a Szeged jelen állás szerint a Wisła Płock–Silkeborg párharc győztesével találkozik majd a folytatásban. Mivel a dánok néggyel nyertek (26:22) Lengyelországban, hatalmas lépést tettek a nyolcaddöntő felé. A másik párharc kimenetele még bizonytalan, a Sporting csak egy góllal (32:31) tudta legyőzni a bukaresti Dinamót. A visszavágókat a hétvégén rendezik.

Eredmények, 13. forduló, A csoport: RN Löwen–Kielce 30:29, Kristianstad–Vardar 30:32, Veszprém–Meskov 28:20. Az állás: Barcelona (–1) 20, Veszprém 18, Vardar 17, RN Löwen 14, Kielce 14, Montpellier (–1) 7, Meskov 7, Kristianstad 5 pont.

B csoport: Nantes–Szeged 29:26, Celje–PSG 32:36, Zagreb–Flensburg 21:22. Az állás: PSG 24, Szeged 19, Flensburg 14, Nantes 13, Zagreb 10, Zaporizzsja (–1) 9, Celje 7, Skjern (–1) 6 pont.

C és D csoport, rájátszás , 1. mérkőzés: Sporting–Dinamo Bukarest 32:31, Wisła Płock–Silkeborg 22:26.

A Győr és a Fradi is negyeddöntős

A női BL B csoportjában mindkét magyar együttes sikerrel vette a hétvégi akadályt – a Győr Bukarestben 27:25-re legyőzte a románokat, míg a Fradi hazai pályán 30:29 arányban verte a Thüringert – így a további eredményektől függetlenül bejutottak a sorozat negyeddöntőjébe.

Eredmények, 8. forduló, A csoport: København–Budućnost 31:20, Rosztov-Don–Metz 18:26, Brest Bretagne–Odense 24:29. Az állás: Metz 13, Rosztov-Don 11, Budućnost 10, København 6, Odense 6, Brest Bretagne 2 pont.

B csoport: CSM Bukarest–Győr 25:27, Kristiansand–Krim 29:21, FTC–Thüringer 30:29. Az állás: Győr 15, Kristiansand 10, CSM Bukarest 10, FTC 9, Krim 3, Thüringer 1 pont.