VÍZILABDA

Ötméteresekkel a nyolcas döntőbe

A magyar férfi vízilabda-válogatott 12:12 után ötméteresekkel győzte le a Világliga/Európa Kupa-selejtezőn Németországot, ezzel pedig már biztos résztvevője a sorozat kontinentális fináléjának. A két csapat a nyitófordulóban Szolnokon találkozott, akkor 17:9 lett a magyarok javára. Märcz Tamás szövetségi kapitány a visszavágón jóval kiélezettebb csatát várt, a németországi kiruccanás előtt még a kereten is változtatnia kellett, hiszen Mezei Tamás és Zalánki Gergő betegség miatt nem tudta vállalni a játékot. Helyettük Német Toni és Sedlmayer Tamás került a keretbe. A drezdai mérkőzés forgatókönyve igencsak rapszodikusnak bizonyult: az első negyedet egy gólos előnnyel zárta a csapat, a másodikban azonban nagy adok-kapok alakult ki, végül Jansik Szilárd volt eredményes, ezzel a szünetre 7:6-os vezetéssel mehetettek el a magyar fiúk. A harmadik negyedben már három góllal ment Märcz Tamás válogatottja, a meccs végén azonban már hátrányból kellett egyenlíteniük. Hárai Balázs 18 másodperccel a vége előtt egy átlövéssel egálra alakította az állást, így következhettek az ötméteresek. A magyarok nem hibáztak, Nagy Viktor pedig kivédte Reibel lövését, így 5:4 lett. A válogatott két pontot szerzett, amellyel már garantált a továbbjutása az Európa-kupa nyolcas döntőjébe.

Märcz a találkozó fontossága mellett a remek szervezésre is felhívta a figyelmet.

Telt ház volt, nagyszerű hangulat, és a német uszodákban már korábban is tapasztalt kiszolgálás. A meccs közben a medencetérben is asztalok mellett ültek a kiemelt vendégek, színvonalas kiszolgálásban volt részük, egyáltalán nem zavarta mindez a mérkőzést. Nem tudom, hogy ez-e a követendő út, mindenesetre az biztos, hogy a közönség, a vendégek láthatóan jól érezték magukat, így úgy indulhattak haza, hogy remekül szórakoztak egy vízilabdameccsen” – nyilatkozta a szövetségi kapitány.