XIII. NŐI KÉZILABDA-EB

Német skalp a középdöntőben

Az olimpiai bajnok bedarálta a szerbeket

A középdöntő első mérkőzésén a Norvégiától elszenvedett csúfos vereség (38:25) után is sikerült talpra állnia a magyar válogatottnak, és a vasárnapi, Németország elleni találkozón már sokkal jobban játszva 26:25-re nyert Kim Rasmussen együttese.

A magyarok joggal ünnepeltek, hiszen továbbra is versenyben vannak az elődöntőért (Fotó: MTI)

A norvégok elleni összecsapásból kiindulva a németek talán lebecsülték Kovacsics Anikóékat, mindenesetre elszámították magukat, hiszen a magyarok a második félidő közepéig egyértelműen uralták a játékot, igaz, az ekkor bekövetkezett hullámvölgy majdnem a győzelmükbe került. Az utolsó tizenöt perctől ki-ki harc folyt a pályán, nüanszokon múlt a találkozó kimenetele, ám Kovacsicsék ezúttal nem roppantak össze a teher alatt, magukat és az ellenfelet sem kímélve, száztíz százalékos védekezéssel, valamint a lefújást megelőző pillanatokban lőtt góllal nyertek. A találkozót egy elképesztő Háfra Noémi-bombagól zárta, a mindössze húszéves tehetség a mérkőzés során nem nyújtott kiegyensúlyozott teljesítményt, sokat hibázott, az utolsó támadás alkalmával azonban nem remegett meg a keze. A németek a döntő szituációkban bizonytalankodtak, Rasmussen lányai viszont éltek a lehetőségekkel.

Ezért vagyunk itt, ezért a nyomásért, atmoszféráért. Sokat kivett a harc a játékosokból, de nagyon büszke vagyok rájuk. Németország egy nagyon erős csapat, örülök, hogy győzni tudtunk ellenük. Elégedett vagyok, hiszen a lányok mindent kiadtak magukból, megmutatták, hogy a döntő szituációkban is képesek jól és csapatként játszani. Jól kezdtünk, nagyon jól működött a védekezésünk. Az első félidőben minden jól alakult, megzavartuk a védelmüket, ami a későbbiekben döntőnek bizonyult. Most már csak a következő, Románia elleni találkozóra koncentrálunk” – nyilatkozta a mérkőzést követően a szövetségi kapitány.

Magyarország ezzel a győzelemmel életben tartotta továbbjutási esélyeit, szerdán 18 órától Románia ellen zárja a középdöntő küzdelmeit.

A franciaországi zavargások miatt a szerb válogatott a tervezetthez képest csak egy nappal később, azaz vasárnap kezdte meg középdöntős szereplését. Obradovićék egyből mély vízbe kerültek, a kelleténél talán hosszabbra nyúlt pihenő meglátszott a játékukon. Az első félidő túlnyomó részében a támadójátékuk ugyan jól működött, a beállós, Dragana Cvijić remekül feltalálta magát, és a szélsők is sok helyzetet kialakítottak, amiből gyakran eredményesek is voltak, ám a gyors orosz kontrákkal nem tudtak mit kezdeni. Trefilov mester tanítványai hátrányban is rendre otthagyták a szerbeket, akik húsz percig állták a sarat, ezt követően azonban elvesztették a fonalat. Ekkor már a támadásaikba is több hiba csúszott, a lövéseket nem helyezték kellőképp, büntetők maradtak ki, így háromgólos (16:13) orosz előnnyel zárult a játékrész. Az ellenfél lendülete a szünetet követően sem hagyott alább, míg a szerbek a majd két percig tartó kettős emberelőnnyel sem tudtak élni, Trefilov játékosai fokozatosan elléptek, és 29:25-re nyertek.

A házigazda Franciaország betlizett a középdöntő nyitányán (is), Svédország ellen csak a döntetlenre futotta, így az oroszok magabiztosan vezetik a nantes-i csoportot. A küzdelmek már ma folytatódnak, Szerbia 21 órakor Montenegró ellen lép pályára.

I. középdöntős csoport, 2. forduló: Svédország–Franciaország 21:21, Szerbia–Oroszország 25:29.