KICK-BOX

Bajnokság és emlékverseny

A hétvégén Moholon 81 női és férfi versenyző gyűlt össze

A Vajdasági Kick-box Szövetség és a magyarkanizsai Godo Shioda Küzdősport-egyesület szervezésében vasárnap tartották meg Moholon a sportcsarnokban a K-1 szabályrendszerű tartományi bajnokságot, amely egyben a 8. Petar Čobanov-emlékverseny is volt. A közönség kemény összecsapásokat láthatott a ringben, ahol 63 küzdelemre került sor, közülük 26 döntő összecsapásra. A versenyen 26 súlycsoportban pionír, kadét, junior, valamint szenior korosztályban összesen 81 női és férfi versenyző lépett ringbe 18 egyesületből.

Halász Mihály, a verseny szervezőbizottságának elnöke elmondta, hogy az idén a K-1-es tartományi bajnokságot egy időben tartják az emléktornával. Így a súlycsoportok győztesei egyben az emléktorna nyertesei is, akik a tartományi aranyérem mellé átvehetik a torna emlékplakettjét. Az egyesületek versenyében a tartományi döntőn legeredményesebben a temerini Sparta szerepelt, amelynek versenyzői négy aranyat, négy ezüstöt és két bronzot gyűjtöttek. A második helyen végzett az újvidéki Vojvodina-Veletabak, a nagybecskereki Internacional szerezte meg a harmadik helyet. A Tisza menti egyesületek közül a magyarkanizsai Godo Shioda egy arannyal, két ezüsttel és három bronzzal a hatodik helyet szerezte meg, a Becse három ezüsttel a 11. helyen végzett, a Zenta két bronzzal a 16. lett.

A verseny győztesei kor- és súlycsoportonként: pionír (férfi): 31 kg – Aleksa Sič (Vuk, Bács), 34 kg – Nikola Drača (Vatreni Udarac, Kölpény), 40 kg – Daniel Maglovski (Vatreni Udarac), 52 kg – Nebojša Zaviša (Futog), 55 kg – Damjan Lakatoš (Vuk); pionír (nő): 37 kg – Sara Drašković (Internacional), 45 kg – Blaskó Zsanett (Gozo Shioda); kadét (férfi): 54 kg – Lazar Trpinac (Sparta), 60 kg – Ivan Ćurguz (Internacional), 63,5 kg – Miloš Germek (Sparta), 67 kg – Aleksandar Hardi (Konstriktor, Kúla); kadét (nő): 45 kg – Anastasija Gal (Nova Dimenzija, Nagykikinda), 50 kg – Tijana Drašković (Internacional), 60 kg – nem versenyeztek; junior (férfi): 63,5 kg – Bogdan Drašković (Internacional), 67 kg – Aleksandar Milošević (Warrior, Veternik), 67 kg, A csoport – Jovan Nikolić (Warrior), 71 kg – Marko Germek (Sparta), 75 kg – Petar Matić (Sparta), 81 kg – Viktor Zeljković (Vojvodina-Veletabak), 86 kg – Danilo Babović (Tron, Újvidék); szeniorok: 67 kg – Petar Divjaković (Vojvodina-Veletabak), 71 kg –Aleksandar Vorgić (Vojvodina-Veletabak), 75 kg – Admir Alimović (Novi Sad), 81 kg – Stefan Đumić (Vatreni Udarac), 91 kg – Nikola Miljković (Tron).