A Tornyos nyerte meg a forduló rangadóját

A moholi Bácska hozta a kötelezőt – Hajrában lőtt góllal győzött a Potisje

TISZA MENTI LIGA

Mohol: Bácska–Šampion (Orom) 4:1 (2:1)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Živković (Nagykikinda). Góllövők: Simendić a 45., Morović a 45+1., Krizsán P. az 55. és Cvitkó a 75., ill. Biró a 13. percben.

Bácska: Janković, Dongó (Kuburić), Simendić, Vlajković, Krizsán M., Ferenc (Radonić), Krizsán P., Vrbaški, Morović, Cvitkó, Stefanović (Parabućski).

Šampion: Csóti, Sa. Stojčić, Mijatov, Milunović, Sl. Stojčić, Biró, Pisarić, Malagurski, Móra, Búza (Erdélyi), Virág (Krajnović).

Gyenge első félidei teljesítmény után megemberelte magát a moholi gárda, és újabb fölényes győzelmet jegyzett. A vendégek a mérkőzés kezdetén szinte a felezővonalat is alig lépték át, aztán viszont Janković a tizenhatosnál elvétette az előreívelt labdát, és Bíró a 13. percben az üres kapuba gurított. Ugyanez a játékos a 25. percben növelhette volna az oromiak vezetését, de ezúttal Janković kifutott kapujából, és mentett. A 41. percben Stefanović fejese kerülte el kissé a bal felső sarkot. A szünet előtt előbb Dongó beívelése után Simendić először fejjel próbálkozott, majd a jobb alsó sarokba lőtt, és egyenlített. Az időpótlásban Vrbaški cselei és beadása után Morović lőtt kapura, az egyik védőn megpattant a labda, és a kapuban kötött ki. A szünet után az 55. percben több moholi kapura lövést követően, melyek lepattantak a védőkről, Krizsán Péter 16 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot. Két perccel később Pisarić cselezte be magát a moholi 16-osba, bal felső sarokba tartó lövését Janković védte bravúrosan. A 69. percben Kuburić lőtt a 16-os vonaláról, lövése kissé elkerülte az oromiak kapuját. Hat perccel később Cvitkó lőtt fordulásból mintegy 16 méterről, és a bal kapufáról a labda a kapuba vágódott. A mérkőzés hajrájában Vrbaški és Radonić is lesérült, de a vendégek így sem tudtak újabb gólt elérni és enyhíteni a súlyos vereségen.

Magyarkanizsa: Potisje–Jedinstvo (Ókeresztúr) 1:0 (0:0)

Népkerti pálya, 70 néző, vezette: Simendić (Mohol). Góllövő: Nagy a 89. percben.

Potisje: Bohata, Domonkos, Horvát (Ugri), Muhi, Barjaktarović, Basa (Csehák), Kiss, Raffai (Balgó), Konc, Papdancsó, Nagy.

Jedinstvo (Ókeresztúr): Rice, Đerić (Jovanov), Majer, Brzak, Holló, Živkov, Mikluc, Krišanov, Kalmár P., Milanov, Dabevski.

Az első félidőben a táblázat középmezőnyébe tartozó csapatok egyenrangú küzdelmét látta a közönség, mindkét oldalon akadtak gólhelyzetek, de rendre kimaradtak. A második félidő is hasonló játékot hozott, a legnagyobb lehetőséget egy gyors ellentámadás után a 65. percben Dabevski hagyta ki, akinek a tizenhatosról leadott erős lövését remekül hárította a hazaiak kapusa. A 73. percben egy szabálytalanság után Majer megkapta második sárga lapját, így a vendégek tíz játékossal fejezték be a mérkőzést. A hajrában a hazaiak fokozták támadásaikat, amikor már úgy látszott, hogy döntetlennel fejeződik be a mérkőzés, a 89. percben a tétovázó vendégvédők között Nagy Olivér csapott le a labdára, és lapos lövéssel megszerezte csapata vezető és egyben győztes gólját.

Padé: Tisza–Tornyos 1:2 (0:1)

Padéi pálya, 30 néző, vezette: Popović (Nagykikinda). Góllövők: Jenei az 53., ill. Rusák a 18. és Karácsonyi a 65. percben.

Tisza: Radić, Lengyel F., Süli, Mojsin (Bús), Maletin (Ignjin), Jenei, Lengyel G., Zombori, Nenadov, Kocsis, Radanov.

Tornyos: Gubik, Nagy No., Szőke, Homolya G., Nagy Ni., Tóth, Kokrehel, Rusák, Karácsonyi, Homolya M., Nagy E. (Deák).

A forduló rangadóját a vendégek kezdték jobban, a 18. percben egy szép akció végén Rusák Áron vette be a hazaiak kapuját. A gól után nem sokkal Rusák újabb gólt szerezhetett volna, a 16 éves tornyosi csatár ugyanis egyedül vezethette a labdát Radićra, ám nem tudott túljárni a szintén nagyon fiatal padéi kapus eszén. Szünet után a hazai csapat agresszívabb játékra váltott, ez már az 53. percben meghozta a gyümölcsét, amikor is Jenei Róbert kiegyenlített. Tizenkét perc múlva a végig mezőnyfölényben játszó bácskai vendégek újból vezetést szereztek, Homolya Miklós lövése ugyanis kipattant Radićról, a jól helyezkedő Karácsonyi Zsolt pedig közelről a kapuba lőtt. A hajrában Karácsonyi is duplázhatott volna, ő is szemtől szembe került a hazai hálóőrrel, aki azonban újból védeni tudott. A túloldalon a tornyosiak tapasztalt kapusának is akadt dolga, Gubik Tibor két alkalommal is bravúrral hárított, amivel nagyban hozzájárult csapata értékes győzelméhez.

Martonos: Jedinstvo–AFK 2:9 (1:6)

Jedinstvo-pálya, 50 néző, vezette: S. Zrim (Ókeresztúr). Góllövők: Nagy T. a 8. és Bite a 47., ill. Laták Á. a 2., a 16. és a 87., Világos a 25., a 36., a 41. és a 63., Kiss a 30. és Pozsár a 76. percben.

Jedinstvo: Makera, Fejős, Nagy, Huszta, Bite, Pernyés, Radulov, Ateljević (Momirov), Fátyol (Bajtai), Bíró (Jablonszki), Pósa.

AFK: Janković, Világos, Vujić, Golubović, Laták A. (Grdanov), Pekó, Bikicki, Péter, Laták Á., Kiss (Horváth), Pozsár (Szegedinszki).

A jóval esélyesebbnek számító vendégek a kezdetektől domináltak, első találatukra ugyan még érkezett hazai válasz, a folytatásban azonban rendre a hazai hálóőr kapitulált, így a nagyarányú vereség elkerülhetetlen volt.

Majdány: Tromeđa–Graničar 1:4 (0:1)

Tromeđa-pálya, 40 néző, vezette: Maletin (Törökkanizsa). Góllövők: Homolya a 72., ill. Božanin a 27. és a 84., Ivanov az 53. és Božin a 79. percben.

Tromeđa: Krstić, Papp D., Horváth, Papp T. (Pióker), Domonkos K., Domonkos L., Győri, Gyémánt (Papp A.), Mihók Kucora (Vass), Homolya, Fehér.

Graničar: Todorović, Ilić, Lupšić, Dražić, Sarapa, Jovanov, Bajić, Stojkov, Božin, Ivanov, Božanin (Begesi).

Három vesztes mérkőzést követően a gyálaiak ezúttal győzni tudtak. A vendégek az első félidő derekán jutottak vezetéshez: a 27. percben Bajić lövését még hárította Krstić, ám a kipattanóra Božanin kiváló ütemben érkezett, és ő már nem hibázott. A második játékrész újabb vendégtalálattal indult, majd Homolya Mihály szépített. A hajrában a határ mentiek sok lehetőséget kidolgoztak, amelyekből kettőt sikerült is gólra váltani.

A 13. forduló: Csóka–Horgos 1911 0:1, Tromeđa–Graničar 1:4, Jedinstvo (M)–AFK 2:9, Bácska–Šampion 4:1, Slavija–Hajduk 2:0, Tisza–Tornyos 1:2, Potisje–Jedinstvo (Ó) 1:0. A Jadran szabad volt.