A nemzeti kupáké a terep

A Real Madrid új edzője, Santiago Solari (Fotó: Beta/AP)

Hét közben sem pihennek a topbajnokságok csapatai, ugyanis a kupaversengések vették át a főszerepet. A korai fordulók lehetőséget adnak a vezetőedzőknek arra, hogy taktikai téren kísérletezzenek, illetve hogy több játékpercet biztosítsanak az eddig háttérbe szoruló futballistáknak. Nagy csoda ennek megfelelően nem történt, sem a DFB Pokalban, sem a Copa del Reyben. Előbbiben a Hertha és a Bayern München is diadalmaskodott tartalékos felállással, Spanyolországban pedig a Valencia és az Atlético Madrid zsebelte be a kötelező győzelmet. Az Ibériai-félszigeten a Real Madrid új edzőjével vág neki a sorozatnak.

Újra nyert a TSC

Bežanija–TSC 0:1 (0:0)

Bežanija-stadion, 400 néző, vezette: Ivković (Lajkovac). Góllövő: Arsenijević a 70. percben.

Bežanija: Krunić, Mijailović, Stojanović, Filipović, Radočaj (Stojanović), Radovanović (Nedeljković), Desančić, Jeremić, Simić (Tanko), Bašanović, Bogdanovski.

TSC: Filipović, Svitić, Branković, Tomanović, Milisavljević (Galić), Miličević, Szilágyi Ponjević, Babić, Sinkovits (Bastajić), Arsenijević (Plavšić).

Mivel műfüves pályán játszik, a Bežanija otthon alig veszít mérkőzést az utóbbi időben. Ezen a találkozón is kemény ellenállást tanúsított, többnyire helyzetek nélküli harc folyt az első félidőben. A topolyaiak a második félidőben rákapcsoltak, Szilágyi két hatalmas helyzetét a kapus csak bravúrral tudta hárítani, majd Galić is a kapuvédőbe lőtte a labdát. A TSC dominanciája azonban folytatódott, a 70. percben pedig végre góllá is érett. Szilágyi lövése ezúttal is kipattant ugyan, de a lecsorgót Arsenijević a bal sarokba gurította, három pontot érő gólra váltva a TSC fölényét.

I. liga, 14. forduló: Inđija–Sloboda 3:0, Radnički–Trayal 3:1, Novi Pazar–Óbecse 0:4, Bežanija–TSC 0:1, Budućnost–Žarkovo 1:1, Sinđelić–Metalac 1:0, Zlatibor–Javor 1:2, Borac–Teleoptik 3:0.