JÉGKORONG – EBEL

Az éllovast verte a Fehérvár

Begyűjtötte legnagyobb skalpját az osztrák jégkorongliga (EBEL) új szezonjában a Fehérvár csapata, amely a 14. fordulóban a toronymagas éllovas, 2017-es bajnok Vienna együttesét verte 4:3 arányban. Az osztrák gárda 12 győzelemmel nyitotta a szezont, és eddig csak egyszer, az előző fordulóban kapott ki (Klagenfurt, 7:2).

Az Ifj. Ocskay Gábor Jégcsarnokban rendezett mérkőzést a bécsi vendégek kezdték jobban, akik a 18. percben szerezték meg a vezetést, ám Szabó Dávid már két perccel később, az első harmad utolsó percében egyenlíteni tudott egy emberelőnyös helyzetből. A döntő különbség a második húsz percben alakult ki, hiszen a magyar fél ezt a harmadot 3:0 arányban nyerte Andrew Sarauer, Reisz Áron és Eric Meland góljaival. A bécsiek a hajrában megpróbálkoztak a feltámadással, az utolsó tíz percben kétszer is betaláltak Mac Carruth kapusnak, s az utolsó percben kapus nélkül, emberelőnnyel támadtak, de a magyar csapat ellenállt a nyomásnak. Külön siker, hogy a Fehérvár öt meccs óta tartó vereséges szériát szakított meg.

A 12 csapatos bajnokság alapszakasza 44 fordulóból áll, ami után az első hat csapat a felsőházban, a második hatos az alsóházban folytatja. Mindkét csoportban újabb tíz meccs vár a felekre (oda-vissza), amivel eldől a felsőház sorrendje, az alsóház első két gárdája pedig bekapcsolódhat a bajnoki címért vívott rájátszásba.

További eredmények, 14. forduló: Bolzano–Salzburg 4:8, Dornbirn–Graz 2:1, Klagenfurt–Znojmo 2:1, Medveščak–Innsbruck 2:3, Villach–Linz 4:5. Az EBEL állása: 1. Vienna 35, 2. Graz 28, 3. Salzburg 27 (62:41), 4. Bolzano 27 (40:31), 5. Klagenfurt (–1) 24, 6. Linz 20, 7. Innsbruck 18, 8. Fehérvár 17, 9. Dornbirn 16, 10. Medveščak (–1) 13, 11. Villach 12 (34:45), 12. Znojmo 12 (33:52) pont.