Pontmentés emberhátrányban

Bár hazai mezőnyfölénnyel kezdődött a Ferencváros–Debrecen rangadó, a vendégek ellentámadásaiban sokkal több veszély lakozott. Varga Kevin többször is lefutotta a ferencvárosi védőket, és csak pontatlan beadásain múlott, hogy a hajdúságiak nem szerezték meg a vezetést már az első tíz percben. A Loki-helyzetek végül góllá értek, Takács közvetlen közelről bevette Dibusz kapuját. Nem sokkal később tovább szaporodtak a hazaiak gondjai, Heister ugyanis lerántásért megkapta második sárga lapját, így a Fradi emberhátrányba került. A vendéglátó játékán mindez nem látszott, továbbra is uralta a pályát, sőt Lanzafame két ígéretes helyzetet is ki tudott alakítani még a szünet előtt, ám Nagy, a debreceni hálóőr mindkétszer védeni tudott. A második félidőben azonban már ő is tehetetlennek bizonyult, és az olasz légiós kiegyenlített. Érdekesen alakult a folytatás, az emberelőnyben játszó vendégek szinte teljesen beszorultak, de egy ellentámadásból Szécsi váratlanul vezetést szerzett csapatának. Nem sokáig örülhettek a debreceniek, egy szöglet után Lanzafame a hajrában kiegyenlített. Mivel több gól már nem esett, a csapatok végül megosztoztak a pontokon.

A táblázaton második Honvéd felejthető mérkőzésen Holender szerencsés találatával legyőzte a Diósgyőrt, így öt pontra csökkentette hátrányát a Fradival szemben. Teljesen megérdemelt győzelmet aratott az Újpest a Puskás Akadémia felett. Már az első félidőben is több helyzetet dolgoztak ki a lilák, de ekkor gól még nem született. A folytatásban Nwobodo került főszerepbe, egy góllal és egy gólpasszal vette ki részét csapata sikerének kiharcolásából. Hazai pályán egy félidő alatt eldöntötte a Kisvárda elleni találkozót a Paks, amely jelenleg a legjobb formában levő magyar csapat, a legutóbbi öt bajnokiján tizenhárom pontot gyűjtött.

A 10. forduló: Honvéd–Diósgyőr 1:0 (Holender 67.), Mezőkövesd–Haladás 2:0 (Molnár 7., Koszta 92.), Paks–Kisvárda 4:1 (Hahn 15., Remili 18., Gévay 42. és 92., ill. Horváth 30.), Újpest–Puskás Akadémia 2:0 (Nwobodo 52., Novothny 73.), Ferencváros–Debrecen 2:2 (Lanzafame 47. és 80., ill. Takács 20., Szécsi 71.). A Mol Vidi–MTK találkozó lapzárta után ért véget.