Nem bírt egymással a Potisje és a Csóka

A tornyosiak kontrákkal biztosították be a győzelmet – Oromon nyert az AFK

TISZA MENTI LIGA

Magyarkanizsa: Potisje–Csóka 2:2 (1:1)

Népkerti pálya, 130 néző, vezette: Trbović (Törökkanizsa). Góllövők: Barjaktarović az 5., Balgó a 90., illetve Vasin a 23., Mićin a 88. percben.

Potisje: Bohata, Nagy O., Domonkos, Horvát, Muhi, Papdancsó, Kiss (Csehák), Balgó, Ugri (Basa), Konc, Barjaktarović.

Csóka: Militarov, Krsmanović, Šustran, Mellik, Terzin, Popov, Živanov, Čavić, Mićin, Vasin, Ćinkul.

A forduló rangadóján, változatos, jó iramú igazi bajnoki mérkőzésen a két csapat megosztozott a pontokon. Az első félidő veszélyes hazai támadásokkal kezdődött, már az 5. percben Barjaktarović góljával megszerezték a vezetést, aki egy jobb oldalról beívelt szögletrúgást kapásból, lapos lövéssel bombázott a jobb alsó sarokba. A félidő közepére feljöttek a vendégek, és Vasin góljával egyenlítettek, aki egy bal oldali szabadrúgást a tizenhatosról egyből a bal alsó sarokba lőtt. Az első félidő további részében mindkét oldalon kimaradtak a helyzetek, a legnagyobbat Balgó hagyta ki, amikor tiszta helyzetből nyolc méterről a kapu fölé bombázott. A második félidő elején is a hazai csapat játszott fölényben, az 51. percben az előrehúzódó Papdancsó fejese egy jobb oldali szögletből a felső kapufát találta telibe, így az eredmény nem változott. Ezután a vendégcsapat vette át a kezdeményezést, az 55. percben Mićin került gólhelyzetbe, de a hazai kapus résen volt, és lábra vetődéssel mentett. A 65. percben Šustran veszélyeztette a hazaiak kapuját, de távoli lövése a felső kapufán csattant. Amikor már úgy nézett ki, hogy nem változik a mérkőzés eredménye, a hajrában felpörögtek az események. A 88. percben egy gyors vendégtámadás után a hazai kapus az első lövést még hárította, de a jobb alsó sarokba lőve a kipattanó labdát, Mićin megszerezte csapata számára a vezetést. Ezután a hazai csapat mindenáron az egyenlítésért rohamozott, ami az utolsó percben sikerült, ekkor a kellő ütemben kiugró Balgó a tizenhatosról talált be a jobb alsó sarokba. A mérkőzésen a játékvezető egy hazai játékosnak mutatott fel sárga lapot.

Tornyos: Tornyos–Horgos 1911 3:0 (1:0)

Tornyosi pálya, 30 néző, vezette: Krušić (Magyarkanizsa). Góllövők: Karácsonyi a 44., az 56., Homolya Miklós a 81. percben.

Tornyos: Deák, Nagy No., Homolya G., Tóth Horgosi, Nagy Ni., Tóth, Kaszás, Rusák, Karácsonyi, Homolya M., Tóth Bagi (Kovács).

Horgos 1911: Bende, Szalma (Aladzsity), Szabó, Radics, Vadász, Veselinov, Makra N. (Somogyi), Fodor I., Buza (Ivančić), Dobó, Kolompár.

A forduló egyik rangadóján a fiatal tornyosi csapat sokkal jobb arányban értékesítette helyzeteit, mint az előző mérkőzéseken, így Homolyáéknak sikerült megszerezni az első hazai győzelmet a bajnokságban. Az első félidőben, 0:0-s állásnál a vendégek kapufát rúgtak, majd a játékrész utolsó előtti percében a hazaiak egy szép egyéni akció végén megszerezték a vezetést: Karácsonyi Zsolt egy lövőcsellel két horgosi játékost is becsapott, majd higgadtan az üres kapuba gurított. A vezető gól megszerzése után a tornyosi gárda átengedte a kezdeményezést a vendégeknek, és ellentámadásokból próbált meg újabb gólokat elérni, ami be is jött nekik, az 56. percben ugyanis egy jó ütemű kiugratást követően Karácsonyi duplázta meg a tornyosi piros-fehérek előnyét, kilenc perccel a rendes játékidő letelte előtt pedig a csapatkapitányi karszalagot viselő Homolya Miklós állította be a 3:0-s végeredményt.

Orom: Šampion–AFK 1:4 (0:3)

Oromi pálya, 30 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Malagurski a 64., illetve Laták Ádám a 10., a 62., Kiss a 25., Nagypál a 44. percben.

Šampion: Törtei, Stojičić Sa., Tóth (Csanádi), Malagurski, Milunović, Krajnović, Móra, Virág, László, Stojičic Sl. (Süli), Bíró (Pisarić).

AFK: Rohacsek, Világos, Vujć, Laták A., Pekó, Pozsár, Laták Á., Nagypál, Sević, Péter, Kiss.

A jobban felkészített vendégcsapat már a mérkőzés elején magához ragadta a kezdeményezést, és nem is sokat kellett várni az első adai gólra: a 10. percben Malagurski hátul cselezni próbált, az AFK gólzsákja, Laták Ádám azonban ellopta tőle a labdát, és tíz méterről Törtei kapujába lőtt. Negyedóra múlva ismét Laták villant, bal oldali beadása a kapufáról Kiss elé pattant, ő pedig közelről nem is hibázott. A félidő utolsó előtti percében már háromgólos volt a kék-fehérek előnye, miután Nagypál jól helyezett lövése is utat talált az oromiak kapujába. Egyórai játék után a végig nagy kedvvel játszó Laták Ádám adta meg a kegyelemdöfést a hazaiaknak, a gyors támadó faképnél hagyta védőit, majd a kimozduló kapus felett a hálóba emelt. A rossz napot kifogó oromi gárda erejéből csak a szépítő találatra futotta, a 64. percben az első adai gólnál nagyot hibázó Malagurski szépen átvett egy eléje pattanó labdát, és higgadtan Rohacsek kapujának bal alsó sarkába bombázott.

Podlokány: Hajduk–Graničar 0:0

Hajduk-pálya, 50 néző, vezette: P. Popović (Nagykikinda).

Hajduk: Panić, Hajder, Bodroža, Horváth A., Nikolin, Lazić, Mendebaba, Banjac (Elezović), Horváth M., Onjin (R. Radaković), D. Radaković.

Graničar: Pantelin, Jovanov, Lupšić, Dražić, Sarapa, Ignjatov, Bajić, Stojkov, Božin, Popović, Božanin.

A szoros mérkőzésen a csatárok gólképtelenek maradtak. A hazai együttesnek több helyzete volt, de Dražen Pantelin végig kiváló formában védett, így nem sikerült bevenni a kapuját.

A 6. forduló: Slavija–Jedinstvo (M) 4:1, Tisza–Tromeđa 9:0, Potisje–Csóka 2:2, Jedinstvo (Ó)–Jadran 1:3, Tornyos–Horgos 3:0, Hajduk–Graničar 0:0, Šampion–AFK 1:4. A Bácska szabad volt.

0

A következő fordulóban (szeptember 30.): Graničar–Šampion, Horgos–Hajduk. Jadran–Tornyos, Csóka–Jedinstvo (Ó), Tromeđa–Potisje, Jedinstvo (M)–Tisza, Bácska–Slavija. Az AFK szabad lesz.

SZABADKAI VÁROSI LIGA

Zentaörs: Hajduk–Udarnik Višnjevac 1:3 (1:0)

Zentaörsi pálya, 150 néző, vezette: Jeknić (Palics). Góllövők: Katić a 44., illetve Milić az 50., a 62., Kuktin a 90. percben.

Hajduk: Toldi, Čukvas (Savić), Ugren, Kovačević, Marčetić, Horvát, Jakšić, Poljaković, Prole, Katić, Golubović (Marunić).

Udarnik Višnjevac: Crnojević, Tot, Babić, Gjođević, Kitanović (Vujačić), Torbica (Knežević R.), Kuktin, Klačar, Popović, Milić, Sović (Knežević M.).

A vendégek végigtámadták az első félidőt, de csak kapufáig jutottak. A hazaiak egyetlen helyzetükből a félidő utolsó percében megszerezték a vezetést. Katić több védőjátékost kicselezett, és a hosszú sarokba lőtte a labdát. A folytatásban tovább támadtak a vendégek, és gyorsan egyenlítettek, a védők mögé beívelt labdával Milić ugrott ki a védők közül, és higgadtan gurított a hazai kapus mellett a hálóba. Nem sokkal később már a vezetést is megszerezte a vendégeknek, egy nagy jobb oldali bedobás után pattant a labda Milić elé, aki a tétovázó védők között a kapuba rúgta. A mérkőzés utolsó percében egy szerencsés góllal szöglet után az egyik hazai védő felugrott fejelni, de elvétette a labdát, az pedig eltalálta a mögötte álló Kuktint, akiről a hálóba pattant a játékszer.

A 4. forduló: Hajduk–Višnjevac 1:3, Lokomotiva–Csantavér 1:3, Mala Bosna–Elektrovojvodina 3:2, Bikovo–Palics 3:2, Žednik–Solid 4:2.