Gól nélküli döntetlent játszott a TSC Kruševacon

A Zenta kikapott a listavezetőtől – Az újonc Bajsa hazai pályán nem bírt az éllovassal

SZUPERLIGA

A 9. forduló: Napredak–Dinamo 3:0, Čukarički–Spartacus 3:1, Vojvodina–Voždovac 3:0, Radnik–Radnički (N) 1:2, Mladost–Proleter 1:0, Zemun–OFK Bačka 2:2, Rad–Mačva 1:0, Partizan–Crvena zvezda 1:1.

3

A következő forduló (szeptember 30-án): Dinamo–Mačva, OFK Bačka–Rad, Proleter–Zemun, Crvena zvezda–Mladost, Radnički (N)–Partizan, Voždovac–Radnik, Spartacus–Vojvodina, Napredak–Čukarički.

I. LIGA

Kruševac: Trajal–TSC 0:0

Kruševaci városi stadion, 300 néző, vezette: Trifković (Belgrád).

Trajal: Stojanović, Milosavljević, Gašić, Stepanović (Andrejić), Milisavljević, Michael Vallant, Liščević, Savić (Atanasković), Milošević (Kruševac), Đurović, Punoševac.

TSC: Filipović, Bečelić (Svitić), Babić, Lalić, Ponjević, Tomanović, Plavšić, Milisavljević, Arsenijević, Damnjanović (Galić), Szilágyi (Bastajić).

A 13. percben, egy szép akció után Arsenijević került jó helyzetbe, de a hazaiak kapusa bravúrosan hárítani tudott. A 36. percben Plavšić 20 méterről bombázott kapura, Stojanović ezt is csak hatalmas bravúrral védte. Egy perccel később viszont már a hazaiak kerültek helyzetbe, a Filipović kapus mellett elgurított labda a kapufáról pattant vissza. A második játékrészben is egyenrangú felek küzdelmét láthatta a közönség, mindkét oldalon voltak helyzetek, de gól nem esett.

A 8. forduló: Inđija–Becse 3:1, Trajal–TSC 0:0, Teleoptik–OFK Žarkovo 2:1, Sloboda–Metalac 0:2, Borac–Javor 1:1, Radnički 1923–Zlatibor 0:2, Novi Pazar–Sinđelić 0:1, Bežanija–Budućnost 2:0.

2

A következő forduló (szeptember 30-án): Budućnost–Inđija, Sinđelić–Bežanija, Zlatibor–Novi Pazar, Javor–Radnički 1923, Metalac–Borac, OFK Žarkovo–Sloboda, TSC–Teleoptik, Becse–Trajal.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 7. forduló: Radnički (N)–Cement 4:1, Vršac–Železničar 0:2, Srbobran–Kabel 0:2, Mladost–Omladinac 0:2, ČSK–Borac 0:2, Dinamo–Dunav 0:0, Radnički (ÚP)–Crvena zvezda 1:2, Radnički (M)–Bácska 1901 1:0, Bratstvo–Hajduk 1912 0:2.

1

A következő forduló (szeptember 28-án, 29-én és 30-án): Cement–Hajduk, Bácska 1901–Bratstvo, Crvena zvezda–Radnički (M), Dunav–Radnički (ÚP), Borac–Dinamo, Omladinac–ČSK, Kabel–Mladost, Železničar–Srbobran, Radnički (N)–Vršac.

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Bajsa–Radnički (Zombor) 0:0

Bajsai pálya, 200 néző, vezette: Latinović (Palánka).

Bajsa: Damjanović, Marjanović (Pedić), Tresiglavić, Boros, Latyák, Horváth (Szakács), Majoros, Zsemberi, Majkić, Krivokapić, Mihalecz (Kocsis).

Radnički: Pavasović, Sazdanić, Vujičić (Ostojić), Kobiljski, Matijašević, Radmanović, Đorović, Šćepanović (Bortnik), Bošković, Goronjić, Antunić.

Egyenrangú felek jó iramú, kemény, de sportszerű küzdelmét láthatta a közönség. Mindkét csapatnak voltak helyzetei, de gól nem esett. Összességében igazságosnak nevezhető végeredmény született.

A 6. forduló: Mladost (T)–BSK 6:1, Radnički (Z)–Mladost (A) 1:4, Tekstilac–Tisza 2:1, Crvenka–Budućnost 0:0, Sloga–Polet 3:0, Tavankut–Mladost (P) 0:2, Bácska–Vrbas 2:3, Bajsa–Radnički 1912 0:0.

0

A következő forduló (szeptember 29-én és 30-án): Radnički 1912–Mladost (T), Vrbas–Bajsa, Mladost (P)–Bácska, Polet–Tavankut, Budućnost–Sloga, Tisza–Crvenka, Mladost (A)–Tekstilac, BSK–Radnički (Z).

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 3. forduló: Krajina–BAK 2:1, Sloga–Proleter 2:0, Kozara–ŽAK 1:1, Jedinstvo (TB)–Radnički (S) 2:0, Begej–Jedinstvo (BK) 3:3, Budućnost–Vojvodina 0:1, Kikinda–Sloboda 1:4, Mladost–Radnički (K) 2:1.

0

A következő forduló (szeptember 29-én és 30-án): Radnički (K)–Krajina, Sloboda–Mladost, Vojvodina–Kikinda, Jedinstvo (BK)–Budućnost, Radnički (S)–Begej, ŽAK–Jedinstvo (TB), Proleter–Kozara, BAK–Sloga.

VAJDASÁGI LIGA – DÉL

A 6. forduló: Sloga (E)–Jedinstvo 4:0, Tatra–Sremac 0:0, Hajduk (Č)–Radnički (Š) 1:6, Jugović–Hajduk (B) 1:0, Borac (S)–Sloga (T) 3:0, Podrinje–Hajduk (D) 1:0. Podunavac–Laćarak 4:0. A 1. Maj szabad volt.

0

A következő forduló (szeptember 29-én és 30-án): Laćarak–Sloga (E), Hajduk (D)–Podunavac, Sloga (T)–Podrinje, Hajduk (B)–Borac (S), Radnički (Š)–Jugović, Sremac–Hajduk (Č), 1. Maj–Tatra. A Jedinstvo szabad.

SZABADKAI LIGA

Zenta: Zenta–Proleter (RS) 1:4 (1:2)

Városi stadion 100 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Matić a 44., illetve Novićević a 31., Osmajić a 43., Matiženski a 83. és a 86. percben.

Zenta: Tomašev, Dimić, Rózsa, Hrustanović (Al Sadi), Zeković, Đuza, Dražić, Győri, Drapšin, Matić, Györe (Piri).

Proleter: Mirković, Oklizović, Jovanović, Eri, Sivčević, Berdžić, Grujić, Matiženski, Novićević, Osmajić (Damić), Nešković.

Az éllovas vendégek győzni tudtak Zentán, de az eredmény másként is alakulhatott volna. A 31. percben Novićević vezetést szerzett csapatának, majd egy védelmi hibát követően Osmajić növelte a vendégek előnyét. Még az első félidőben Matić szépíteni tudott. A második játékrészben a hazaiak igyekeztek kiegyenlíteni, helyzeteket teremtettek, de Matić és Drapšin rendre kihagyták őket. A 60. percben a játékvezető Đuzát kiállította. A tíz emberre fogyatkozott hazaiak tovább támadtak, ám a vendégek két sikeres ellentámadás után bebiztosítottak a győzelmüket.

Pannónia: Panonija–Đurđin 2:1 (2:1)

Panonija-pálya, 100 néző, vezette: Nikolić (Szeghegy). Góllövők: Stojanović a 37., Đurić a 43., illetve Matković a 10. percben.

Panonija: Zelić, Vislavski, Paprić, Cvetićanin, Savić, Tokodi, Stojanović, Vlahović, Martin, Halász (Rácz Petin), Đurić.

Đurđin: Jokić, Savanović, Pejić, Somogyi, Jeknić (Bilbija), Cvijanović (Dulić), Matković, Panić, Mihailović (T. Stantić), Tadija, N. Stantić, Majlat.

A nagyszerű időben lejátszott találkozón a vendégek kezdtek jobban, és már a 10. percben Matković megadásra késztette a hazai kapust. Ezt követően a hazaiak fölénybe kerültek, mindent egy lapra téve támadtak, és ennek következtében a 37. perben Stojanović kiegyenlített. A 43. percben Đurić megfordította az eredményt. A szünet után kemény játék folyt a pályán, amiben a játékvezető is ludas volt. Ekkor is adódtak gólszerzési lehetőségek mindkét oldalon, de ezeket a játékosok rendre kihagyták. A 90. percben a pálya középvonalánál Stojanović szabálytalanul választotta el Panićot a labdától, majd Panić a játékvezető sípszava után felugrott, és megütötte Stojanovićot, aki visszaütött. Ezután összefutottak a játékosok, és nagy dulakodás kezdődött, melynek végén a főkolomposok mellett Đurićot is kiállította a játékvezető. Így a hosszabbításban a hazaiak 9, míg a vendégek 10 játékossal játszottak. Ekkor a györgyéniek egy ajándék tizenegyest kaptak, a Pannónia játékosa, Tokodi pedig megkapta második sárga lapját, így kiállította a játékvezető. A hazaiak örömére a büntetőt Zelić kapus védeni tudott, így a Pannónia megnyerte a találkozót.

A 6. forduló: Njegoš–Jadran 2:2, Panonija–Đurđin 2:1, Vojvodina–Vinogradar 8:1, Sloga–Preporod 5:3, Proleter (Nj)–Obilić 2:1, Zenta–Proleter (RS) 1:4, Sutjeska–Radnički 4:0, Napredak–Iskra 1:3.