NŐI LABDARÚGÁS

Értékes magyarkanizsai győzelem Nišben

I. LIGA

Niš: Radnički 2012–Magyarkanizsa 1:3 (0:1).

Željezničar-pálya, 30 néző, vezette: Višnjić (Kragujevac). Góllövők: Radenković a 90+1., illetve Vass a 40., Balázs a 67., Ivošević a 89. percben.

Radnički 2012: Stanković (Grozdanović), Živkovic (Radenković), Bošković, Krstić, Nikolić, Andrejić, Stojanović, Lilić, Stevanović (Stefanović), Marković, Đorđević.

Magyarkanizsa: Ubović, Sóti, Lazić (Kovács), Körmöci, Belovan, Jonović, Penić (Ivošević), Vass, Drobnjak (Totajev), Balázs, Knežević.

Szombaton délután az ország másik végében, az elmúlt idény ezüstérmesének otthonában aratott értékes győzelmet a magyarkanizsai csapat. A bajnoki címet megcélzó délvidéki együttes az első játékrész hajrájában szerezte meg a vezetést, amikor is Vass Noémi a tizenhatos sarkánál átvette a labdát, majd szépen kilőtte a hosszú sarkot. A második félidőben továbbra is a jobban felkészített vendégek akarata érvényesült, és a játékrész derekán már kétgólos volt az észak-bácskaiak előnye: Totajev Orsolya akciója után a kapusról kipattanó labda Balázs Bettina elé került, ő pedig közelről nem hibázott. A niši találkozó utolsó perceiben két újabb gólt láthattak a nézők, előbb Kneževic Milana visszagurítása után Ivošević Sanja megszerezte a kék-fehérek harmadik gólját is, majd a bírói ráadásban a hazaiak egy szépségdíjas találattal szépítettek az eredményen.

A 2. forduló: Kolubara–Rad 1:2, Radnički–Magyarkanizsa 1:3, Mačva–Polet 5:1, Lavice–Zemun 2:5, Karađorđe–Kolibri 4:3.

0

A következő fordulóban (szeptember 22., 23.): Zemun–Radnički, Magyarkanizsa–Karađorđe, Kolibri–Kolubara, Rad–Mačva, Polet–Lavice.

FEJLESZTÉSI LIGA – ÉSZAKI CSOPORT

Szivác: Polet–Magyarkanizsa 1:5 (0:2)

Sziváci pálya, 20 néző, vezette: Olujić (Cservenka). Góllövők: Jovanović a 60., illetve Soklovački a 11., Suvajac a 30., Visnyovszki a 40., Pajić a 47., Dujin a 49. percben.

Polet: Bulić, Jovanović, Radojević, Strunjaš, Bjekić, Srpak, Madžgalj, Delić, Semjenčuk, Miletić, Bunjevčev.

Magyarkanizsa: Drapos, Prkosovački, Dimitrijević, Sáfrány, Soklovački, Visnyovszki, Pajić, Dujin, Suvajac, Szkenderovity, Radosavljević (Sándor).

Továbbra is hibátlan a Fejlesztési Ligában a magyarkanizsai együttes, a 3. játéknapon a kék-fehérek Szivácról hozták el a három pontot. A Tisza menti csapat Šoklovački Krisztina remek szabadrúgásgóljával szerzett vezetést, majd Suvajac Dunja lőtt a léc alá, megduplázva ezzel a vendégek előnyét. A második félidő elején gyorsan el is dőlt a három pont sorsa, Visnyovszki Vivien nem túl erős lövése ugyanis a bal alsó sarokban kötött ki. A 47. percben Pajić Jelena 15 méterről kilőtte a jobb alsó sarkot, két perc múlva pedig Dujin Željana volt jó helyen, és egy kapufáról kipattanó labdát közelről a kapuba lőtt. A hazaiaknak a hajrában egy szép összjáték után sikerült megszerezniük a szépítő találatot. A látottak alapján a vendégek nagyobb arányban is nyerhettek volna, öt góljuk mellett volt még egy felső kapufájuk is, két találatukat pedig les címén megsemmisítették.