VÍZILABDA – VILÁGKUPA

Magyarország a győztes

Miután Magyarország szombaton az előrehozott döntőnek számító összecsapáson az utolsó negyedben nyújtott remek teljesítményének köszönhetően legyőzte az olimpiai és Európa-bajnok Szerbiát, már csak az ausztrálok álltak Märcz Tamásék útjában. A találkozó magyar fölénnyel indult, a győzelmet pedig a harmadik negyedben biztosította be a válogatott. A kapuban Kardos Gergő biztosított, Manhercz Krisztián pedig négy góllal vette ki részét a diadalból. A magyar válogatott végül 10:4-re nyert, és 1999 után újra az aranyéremnek örülhetett a világkupában.

Szerbia szintén magabiztos játékkal a németeket múlta felül a bronzért való harcban.

Eredmények, negyeddöntők: Németország–Dél-Afrika 24:5, Japán–Szerbia 7:12, Ausztrália–Horvátország 9:8, Magyarország–Egyesült Államok 10:8. Elődöntők: Ausztrália–Németország 8:8 (h. u. 11:10), Magyarország–Szerbia 12:11. A 3. helyért: Szerbia–Németország 15:9. Döntő: Magyarország–Ausztrália 10:4.