Az utolsó percben veszett el a zsákmány java

A TSC Ivanjicán remizett – Az adorjáni Tisza nyert, a Bajsa kikapott idegenben

SZUPERLIGA

A Szuperliga hétvégi fordulójában a Crvena zvezda és a Vojvodina is nehéz küzdelemben jutott a három bajnoki ponthoz, míg a niši Radnički csak döntetlent ért el a Napredak elleni találkozón.

A 6. forduló: Rad–Mladost 1:1, OFK Bačka–Radnik 1:0, Proleter–Vojvodina 0:1, Crvena zvezda–Čukarički 2:1, Radnički (N)–Napredak 3:3, Voždovac–Spartacus 0:0, Dinamo–Zemun 1:0, Mačva–Partizan 1:3.

2

A következő forduló (szeptember 1-jén): Spartacus–Dinamo, Napredak–Voždovac, Čukarički–Radnički (N), Vojvodina–Crvena zvezda, Radnik–Proleter, Partizan–OFK Bačka, Mladost–Mačva, Zemun–Rad.

I. LIGA

Ivanjica: Javor–TSC 2:2 (0:1)

Ivanjicai pálya, 400 néző, vezette: Milanović (Ćuprija). Góllövők: Obadović a 75., Marković a 90., illetve Tomanović a 23., Galić a 81. percben.

Javor: Đogatović, Josović, Bajović (Đerić), Milovanović (Obadović), Marković, Krnić, Cornelius, Kolaković, Sević (Petković), Cvetković, Cuckić.

TSC: Filipović, Svitić, Varga, Babić, Lalić, Tomanović, Sinkovits (Plavšić), Čordašić, Damnjanović (Galić), Szilágyi (Bastajić), Arsenijević.

A TSC vezetősége a 2. fordulóban hazai pályán elszenvedett vereséget követően közös megegyezéssel megszakította a szerződést Predrag Rogan edzővel. Ezen a mérkőzésen már Szabó Zoltán sportigazgató irányította a csapatot, mely jól kezdett, több helyzete is volt, majd Tomanović az első félidő 23. percében egy távoli beadást tíz méterről fejelt a hálóba. Ezt követően a topolyaiak kihagytak néhány ordító helyzetet. A második félidő 75. percében egy kapu előtti kavarodást követően az elpattanó labda az ivanjicaiakhoz került, a közeli beadást pedig gólra váltották. Nem sokkal később egy szép akciót követően a csereként beállt Galić ismét vezetést szerzett a vendégeknek. Ekkor úgy tűnt, a topolyaiak mégis három ponttal utazhatnak haza, de a 90. percben a házigazdák szinte lemásolták ellenfelük második gólját, Marković állította be a 2:2-es végeredményt. A fokozott iramú mérkőzés sportszerűségét mutatja, hogy az egyetlen sárga lapot Galić kapta a találkozó utolsó percében. A TSC a következő fordulóban újabb kihívás elé néz, a zentai stadionban szerdán a mindig kellemetlen Gornji Milanovac-i Metalac lesz az ellenfele.

A 3. forduló: Radnički 1923–Inđija 0:1, Novi Pazar–Borac 0:0, Bežanija–Sloboda 4:1, Budućnost–Teleoptik 1:1, Sinđelić–Trajal 1:0, Zlatibor–Becse 1:2, Javor–TSC 2:2, Metalac–OFK Žarkovo 0:0.

0

A következő forduló (augusztus 29-én): Inđija–OFK Žarkovo, TSC–Metalac, Becse–Javor, Trajal–Zlatibor, Teleoptik–Sinđelić, Sloboda–Budućnost, Borac–Bežanija, Radnički 1923–Novi Pazar.

I. VAJDASÁGI LIGA

A 2. forduló: Cement–Radnički (ÚP) 3:0, Radnički (M)–Dinamo 0:3, Bratstvo–ČSK 4:3, Hajduk–Mladost 2:0, Bácska 1901–Srbobran 2:0, Crvena zvezda–Vršac 0:2, Dunav–Radnički (N) 0:0, Borac–Železničar 1:3, Omladinac–Kabel 4:2.

0

A következő forduló (szeptember 1-jén és 2-án): Kabel–Cement, Železničar–Omladinac, Radnički (N)–Borac, Vršac–Dunav, Srbobran–Crvena zevezda, Mladost–Bácska 1901, ČSK–Hajduk, Dinamo–Bratstvo, Radnički (ÚP)–Radnički (M).

VAJDASÁGI LIGA – ÉSZAK

Csonoplya: Sloga–Bajsa 2:1 (2:0)

Csonoplyai pálya, 200 néző, vezette: Vasiljević (Hódság). Góllövők: Purić a 8. és a 15., illetve Szakács a 77. percben.

Sloga: Zorić, Vidović, Milošević, Vukas (Stojšić), Vladetić (Štrbac), Ninković, Rajcsányi, Mitrović (Rebić), Konjović, Lučić, Purić.

Bajsa: Damjanović, Tresiglavić, Boros, Latyák, Szakács, Horváth (Ledić), Majoros, Zsemberi, Kocsis, Majkić, Krivokapić.

A liga jelenleg egyik legjobb csapata meglepte a Bajsát, negyedórai játékot követően már 2:0 volt az eredmény. Ezt követően a bajsaiak rendezték soraikat, veszélyeztettek is, de nem sikerült betalálniuk az első játékrészben. A második félidőben a vendégek támadtak többet, sorra dolgozták ki a helyzeteket, de a szépítő gólra a 77. percig kellett várni. A mérkőzés további részében megpróbáltak egyenlíteni, de az eredmény már nem változott.

A 2. forduló: Mladost (T)–Tisza 2:3, Mladost (A)–Budućnost 2:1, BSK–Polet 1:1, Radnički (Z)–Mladost (P) 2:0, Tekstilac–Vrbas 2:1, Crvenka–Radnički 1912 0:1, Sloga–Bajsa 2:1, Tavankut–Bácska 1:4.

0

A következő forduló (szeptember 1-jén és 2-án): Bácska–Mladost (T), Bajsa–Tavankut, Radnički 1912–Sloga, Vrbas–Crvenka, Mladost (P)–Tekstilac, Polet–Radnički (Z), Budućnost–BSK, Tisza–Mladost (A).

VAJDASÁGI LIGA – KELET

A 2. forduló: Krajina–ŽAK 1:3, Proleter–Radnički (S) 1:3, BAK–Jedinstvo (BK) 1:1, Sloga–Vojvodina 2:5, Kozara–Sloboda 3:2, Jedinstvo (TB)–Radnički (K) 8:0, Begej–Mladost 0:0, Budućnost–Kikinda 5:2.