VÍZILABDA

Értelmetlen versengés

Bátori Bence (jobbról) és a „grúz” Marko Jelača a tegnapi mérkőzésen (Fotó: MTI)

A II. férfiliga kezdetén minden évben azzal szembesülünk, hogy az egyébként nevelőmunkával nem vagy alig foglalkozó klubok belgrádi „nagybevásárlást” tartanak, s a bajnoki cím sorsa csak a bugyelláris mélységétől függ. Idén azonban már tényleg elvetették a sulykot egyesek, mert van olyan klub, amely nem kevesebb, mint 31 (!!!) I. A vagy I. B ligában szereplő belgrádi játékost vett meg, s most többek között a zentai medencében olyan arcokkal találkozhatunk, amelyeket egyébként a tv-ben is láthattunk már. Az egész azt eredményezte, hogy az északi csoportot a Košutnjak és a Palilula vezeti, amelyekről még a legtapasztaltabb egykori pólósok sem hallottak, a nevelőklubok (Zenta, Polet) meg 0 ponttal a liga végén kullognak. Mindezért teljesen feleslegesnek tartjuk jelentésekkel és nyilatkozatokkal végigkísérni az egész vetélkedést, amely így értelmét veszítette, s hosszú távon beláthatatlan következményi lehetnek a sportágra és a kisebb klubokra nézve. A Zenta egyébként három vereséggel kezdett: Košutnjak–Zenta 21:4, Zenta–Vračar 8:14, Mladost–Zenta 17:11 (a 2. fordulóban szabad volt). A további meccsek kimenetelét az eredményekben olvashatják el.

Kezdődhet a java

Magyarország férfiválogatottja is megkezdte a versengést a Barcelonában zajló Európa-bajnokságon, s végül egy 4:0-s utolsó negyeddel kényelmes győzelmet aratott az egyébként három negyeden keresztül szívós Grúzia ellen. A következő mérkőzésük már nem lesz ilyen sétagalopp, mert holnap 20.30-tól Olaszország az ellenfél. A szerbek tegnap esti első ellenfele Románia volt, holnap 18.30-tól Oroszország következik. A nőknél ma 15.30-tól a két szomszéd, Magyarország és Szerbia találkozik, a címvédő magyarok nagyarányú sikere előre borítékolható.