Bajnokavatás Tiszaszentmiklóson

TISZA MENTI LIGA

Tiszaszentmiklós: Sloga–Hajduk 8:0 (4:0)

Sloga-pálya, 80 néző, vezette: Bojin (Padé). Góllövők: Sovilj a 2., Živanović a 16., a 24., az 56., Marko Mijić a 24., Bulatović a 48., az 50. és Ilić a 64. percben.

Sloga: Stijović (Radić), Miroslav Mijić, Ilić, Tornjanski (Vastag), Đukić, N. Terzin, Sovilj (Bulatović), Z. Terzin, Živanović, Budovalčev, Marko Mijić.

Hajduk: Radaković, Bodroža, Ostojić, Ćirić, Elezović, Horváth A., Horváth M., Hajder.

A találkozó előtt Marko Mijić csapatkapitány átvette a bajnoknak járó serleget, maga a meccs pedig revüjellegű volt, hiszen a Hajduk csak nyolc emberrel érkezett Tiszaszentmiklósra. A gólgyártást Sovilj kezdte meg, aki 42 találattal a liga gólkirálya lett, a végén pedig a játékosok karöltve ünnepelték meg a Sloga bajnoki címét.

Ada: AFK–Csóka 2:0 (2:0)

Rekreációs központ, 100 néző, vezette: Kovács (Magyarkanizsa). Góllövők: Segedinski az 1. és Stojanov a 13. percben.

AFK: Rohacsek, Pozsár, Vujić, Lalić, Laták (Popeskov), Stepančev (Szabó), Stojanov, Pekó, Mitrović, Kiss, Segedinski (Somborac).

Csóka: Militarov, Melik, Strajin, Kostić, Bulajić, Popov, Fekete, Süli, Nikolin, Keleuva, Popović.

Az összecsapás inkább edzőmérkőzésre hasonlított. Az adai csapat csak annyit adott ki magából, ami a biztos győzelemhez kellett, a csókaiak pedig elsősorban védekezésre rendezkedtek be, és csak ritkán veszélyeztették az adai kaput. Már az 1. percben gyors hazai támadás végén Segedinski lőtt 16 méterről a jobb felső sarokba. A 13. percben jobb oldali beadás után középen Stojanov zavartalanul vehette le a labdát, majd a bal alsó sarokba lőtt. A szünet után leginkább a mezőnyben pattogott a labda, a játékot sok technikai hiba jellemezte. Az 57. percben Mitrović előtt adódott újabb gólszerzési lehetőség, 12-13 méterről lőtt, Militarov azonban bravúrosan védett. A vendégek legnagyobb gólhelyzetét Bulajić alakította ki a 80. percben, bal oldali szöglet után 20 méterről lőtt, de Rohacsek hárított.

Tornyos: Tornyos–Bácska 3:1 (1:0)

Tornyosi pálya, 50 néző, vezete: Jurić (Zenta). Góllövők: Homolya M. az 5., a 60. és a 62., illetve Krizsán P. a 68. percben.

Tornyos: Gubik, Szokola (Bakos), Kovács (Tóth), Homolya G., Pintér, Kokrehel, Belec, Nagy, Rusák, Homolya M., Szőke.

Bácska: Kisin, Abu Ismail, Šević, Krizsán M., Dongó (Janković), Stefanović, Z. Radonjić, Simendić, Morović, D. Radonjić, Krizsán P.

A tornyosiak jobb csapat benyomását keltették, s Homolya Miklós révén kényelmes győzelmet arattak.

Oroszlámos: Slavija–Jedinstvo (M) 3:3 (1:2)

Slavija-pálya, 50 néző, vezette: Tornjanski (Törökkanizsa). Góllövők: Ognjenović a 32., Elezović a 63., Huszák J. a 75., illetve Sáfrány a 6., Huszta a 10. és Danics a 83. percben.

Slavija: Ballangó, Remete, Maluckov, Kijac, Huszák I., Ágoston, Slavković, Ognjenović (Erić), Elezović, Huszák J. (Dimović), Singer (Kakas).

Jedinstvo: Makra, Miksa, Bite (Momirov), Danics, Nagy O., Nagy T., Pernyes, Ateljević (Telek), Huszta, Sáfrány, Simić.

A martonosiaknak már tíz perc elteltével kétgólos előnyük volt, de a hazai csapatnak sikerült rendeznie sorait, sőt a fordulat előtt három kapufát is lőttek. A győzelem aztán mégsem lett az övéké, mert Danics a 83. percben kiegyenlített. A mérkőzés jegyzőkönyvéhez az is hozzátartozik, hogy egy levegőben történt ütközés során

Božidar Ateljević úgy megsérült, hogy kórházba kellett szállítani.

Szanád: Jadran–Tromeđa 5:0 (1:0)

Jadran-pálya, 80 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Božanin a 33., Stanić az 53., R. Knežević a 71., M. Knežević a 73. és M. Oluški a 80. percben.

Jadran: Josipović, S. Oluški (Crnogorac), Keszég, Stojanović, Popović, R. Knežević, Perišić (Milanov), Stanić, M. Knežević (Oluški), Đurđev, Božanin.

Tromeđa: Krstić, Mihók, Kucora, Papp D., Papp Arnold, Zabos, Gyémánt (Papp T.), Papp Attila, Győri, Pióker, Homolya, Fehér.

A majdányi vendégek az első félidő 33. percéig jól tartották magukat, de végül a szanádiak nagyarányú győzelmet arattak.

A 14., utolsó forduló: Jadran–Tromeđa 5:0, Tornyos–Bácska 3:1, AFK–Csóka 2:0, Tisza–Šampion 3:1, Sloga–Hajduk 8:0, Slavija–Jedinstvo (M) 3:3, Jedinstvo–Graničar 3:1.