Kajak-kenu vk - Hat magyar érem

Hat érmet, három-három ezüstöt és bronzot szereztek a magyar versenyzők a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa szombati versenynapján.

Bodonyi Dóra másodikként ér célba a szegedi kajak-kenu világkupa női kajak 500 méteres döntőjében (Fotó: MTI)

A nőknél Bodonyi Dóra K-1 500 méteren második lett, a Balla Virág, Devecseriné Takács Kincső kenupáros pedig előbb 200-on, majd 500-on is harmadikként ért célba.

A férfiaknál Kopasz Bálint K-1 1000 méteren, a Hajdu Jonatán, Fekete Ádám duó C-2 500 méteren végzett másodikként, majd az utolsó döntőben, K-2 500 méteren Nádas Bence és Erdőssy Csaba a harmadik helyen végzett.

A szombati paradöntőkben is jutott egy érem a hazai csapatnak a VL2 200 méteren harmadik Juhász Tamás révén. A vasárnapig tartó szegedi versenyre 60 ország közel 700 sportolója nevezett, a magyar csapat 62 fős.