A tiszaszentmiklósi éllovas Padén is végigdübörgött

Oromon megszorongatták az AFK-t – Magabiztos Bega-győzelem a sereghajtó otthonában – A magyarkanizsai lányok első idegenbeli pontja

TISZA MENTI LIGA

Padé: Sloga–Tisza 5:1 (2:0)

Tisza-pálya, 30 néző, vezette: Mendergiš (Törökkanizsa). Góllövők: Banov a 4., Sovilj a 26., Faragó a 70., Marko Mijić a 75. és Bulatović a 88., illetve Ignjin a 79. percben.

Sloga: Stijović, Miroslav Mijić, Martinović, Tornjanski, Banov, Đukić, N. Terzin (Faragó), Sovilj, Z. Terzin, Budovalčev, Marko Mijić.

Tisza: Balázs, Bús, Lengyel G., Szili, Maletin, Mojsin, Lengyel F., Zsámbóki (Lévai), Nenadov (Ignjin), Kőműves (Radanov), Jenei.

A tiszaszentmiklósi éllovas ezúttal mint vendéglátó robogott át Padén, ahol bebizonyította, hogy a tavaszi idényben sem enged bajnoki ambícióiból.

Martonos: Jedinstvo (M)–Hajduk 0:1 (0:1)

Jedinstvo-pálya, 30 néző, vezette: N. Simendić (Mohol). Góllövő: Elezović a 33. percben.

Jedinstvo: Makra, Bajúsz, Nagy T., Pörnyés, Jakovljev, Nagy O., Sáfrány, Huszta, Bite, Bíró, Simić.

Hajduk: Panić, Hajder (Rankov), Ćirić, Radaković, Horváth A., Bodroža, Mendebaba, Horváth M., Banjac, Nikolin, Elezović.

Az új edző, Miloš Grubanov vezette hazaiak jól állták a sarat a podlokányi vendégekkel szemben, a 33. percben egy ellentámadás végén mégis kapituláltak. A jegyzőkönyvhöz az is hozzátartozik, hogy Nikolin kétszer a kapufát találta el, először egy szögletet követően, majd egy 20 méteres lövésből.

Mohol: Bácska–Tromeđa 4:3 (1:2)

Bácska-pálya, 100 néző, vezette: Popov (Törökkanizsa). Góllövők: Morović a 23. és a 73., Radonić a 49. és a 75. (11-esből), illetve Ágoston a 9. és az 57., Fehér a 27. percben.

Bácska: Kisin, Kovács, Morović, Krizsán M., Krizsán P. (Simendić), Vlajković, Miricki, Vrbaški (Jeremić), Šević (Ferenc), Radonić, Stefanović.

Tromeđa: Krstić, Papp D., Farkas, Domonkos K., Zabos (Papp Ar.), Domonkos L., Ágoston, Győri (Túri), Papp At. (Homolya Z.), Homolya M., Fehér.

A moholi csapat birtokolta többet a labdát, többet támadott, az első félidőben azonban kihagyta gólhelyzeteit. A vendégek gyors ellentámadásokkal próbálkoztak, és ezek a rohamok jóval veszélyesebbnek bizonyultak. A hazaiak védelme gyengélkedett, és az első játékrészben a majdányiak könnyen jutottak kétszer is vezetéshez. A szünet után Radonić mesteri lövéssel ért el kapufás gólt szabadrúgásból, és egyenlített. Nyolc perccel később ismét a vendégek örülhettek, Ágoston bal oldali lövése megpattant a kapu előtt, és Kisin mellett a bal alsó sarokba vágódott. A 73. percben a majdányiak kapuja előtt pattogott a labda, míg végül Morović a védők között kapásból kilőtte a jobb alsó sarkot. Csak egy perccel később Morovićot buktatták a büntetőterületen belül, és a megítélt büntetőt Radonić értékesítette. Ugyanakkor Domonkos Kornél piros lapot kapott. A vendégek 10 játékossal is lankadatlanul az egyenlítésért küzdöttek, de a moholiak védelme ezúttal jól zárt, és megőrizte minimális előnyét.

Orom: Šampion–AFK 0:1 (0:1)

Oromi pálya, 20 néző, vezette: Krušić (Magyarkanizsa). Góllövő: Mitrović a 14. percben.

Šampion: Toldi, Malagurski, Körmöci (Bíró), Krajnović, Tóth, Csanádi, Stojičić, László, Milunović, Pisarić (Mijatov), Horváth (Lackó).

AFK: Janković, Stojanov, Vujić (Pozsár), Csernák, Pekó, Golubović, Bikicki (Somborac), Megyeri, Mitrović, Nagypál, Anitics.

A tavaszi nyitófordulóban az oromi gárda végig egyenrangú ellenfele volt a második helyen tanyázó AFK-nak, az adaiak remekül teljesítő kapusa azonban megakadályozta a zöld mezesek pontszerzését. A végig jó iramú találkozó egyetlen gólja a 14. percben született meg, amikor a vendégek középcsatára, Mitrović egy hosszú indítás után kilépett a hazai védők között, és a kimozduló Toldi mellett laposan a kapuba lőtt. A gól után néhány perccel Krušić játékvezető elmulasztott büntetőt ítélni a hazaiak javára, a tizenhatosba betörő Pisarićot ugyanis hátulról buktatta egy adai hátvéd, a magyarkanizsai bíró sípja azonban néma maradt. A folytatásban gyakorlatilag csak az oromiak előtt adódtak igazán nagy lehetőségek, az 50. percben Jankovic Horvát közeli próbálkozását hárította, majd a hajrában Csanádi éles szögből leadott lövését is kipiszkálta a jobb alsó sarokból. Öt perccel a vége előtt Pisarić egyenlíthetett volna, közeli lövése azonban centikkel elkerülte az adaiak kapuját. A látottak alapján az oromi együttes rászolgált volna az egy pontra.

A 14. forduló: Jadran–Jedinstvo (Ó) 2:3, Graničar–Slavija 1:1, Jedinstvo (M)–Hajduk 0:1, Sloga–Tisza 5:1, Šampion–AFK 0:1, Csóka–Tornyos 0:5, Bácska–Tromeđa 4:3.

8

A következő forduló (március 25.): Bácska–Jadran, Tromeđa–Csóka, Tornyos–Šampion, AFK–Sloga, Tisza–Jedinstvo (M), Hajduk–Graničar, Slavija–Jedinstvo (Ó).

SZABADKAI KÖZSÉGI LIGA

A 12. forduló: Palics–Udarnik 3:0, Bratstvo–Žednik 0:4, Hajduk–Đurđin 0:2, Bikovo–Mala Bosna 2:0, Csantavér–Elektrovojvodina 1:4, Solid–Lokomotiva 3:4.

2

A következő forduló (március 25.): Solid–Palics, Lokomotiva–Csantavér, Elektrovojvodina–Bikovo, Mala Bosna–Hajduk, Đurđin–Bratstvo, Žednik–Udarnik.

BÉGASZENTGYÖRGYI–MAGYARCSERNYEI LIGA

Katalinfalva: Omladinac–Bega 0:4 (0:1)

Katalinfalvi (Ravni Topolivac-i) pálya, 50 néző, vezette: Prec (Nagykikinda). Góllövő: Todorov a 38., Boros a 83. és Virág a 88. percben.

Omladinac: Đorić, Mandić (Popi), Milutinović, Janjić, Markos (Stan), Nadaždin, Rajlić, Mihajlović, Subičin, Daljević, Vlahović (Ševo).

Bega: Popović, Virág, Bajúsz, Boros, Reljić, Glušac, Topolić, Csüllög, Balog, Markov, Todorov.

Harcias, igazi bajnoki mérkőzésen győztek az ittabéiek, habár négy kiváló játékost kellett nélkülözniük.

A vendégek az egész mérkőzésen fölényben voltak, de csak a hajrában tudták megtörni a hazaiak ellenállását, amikor Boros két és Virág egy gólja eldöntötte a meccset. A találkozón Markos és Subičin, illetve Boros és Balog tűnt ki, a nagykikindai bírók pedig jól végezték a feladatukat.

A 12. forduló: Törekvés–Október 2. 1:2, Proleter–Delija 0:3, Budućnost–Topola 1:5, Omladinac–Bega 0:4, Roham–Október 1. 2:2, a Napredak szabad volt.